İlişkilerde Güçlü Kadın Nasıl Olunur?

İlişkilerde Güçlü Kadın Nasıl Olunur?
4 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 836 kez okundu.

Güçlü kadın demek fiziki anlamda kas yapısı gelişmiş bir kadın demek değildir. Burada anlatmak istediğimiz güçlü kadın kişilik yapısı ile ortaya çıkmaktadır.

Sizler de bu makalemizi okuyarak güçlü kadın özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Güçlü Kadın Özellikleri

  1. Kimse Olmasa da Ayakta Duran Kadın

Herhangi bir konuda başarı sağlayabilmek için bir erkeğe ya da herhangi bir kimseye ihtiyaç duymadan, her zor koşulda dahi sorunlarını çözüp ayakta kalabileceğine inanan kadın güçlüdür. Yaşanan aksaklıklar ya da onu yarı yolda bırakan insanlar herkes gibi onu da etkilese de belli etmez ve işine kaldı yerden devam eder. Yapacağım dediğini de eninde sonunda yapar.

  1. Şikayet ve Sorun Yerine Çözüm Üreten Kadın

Daha çok bayanların duygusal yönlerinin ağır basması sebebiyle yaptığı bir hata vardır. Her şikayetini, her sorununu açık açık söyler ve her zaman yardım bekler. Aslında bu özellik güçlü bir kadında olmaması gereken özelliklerdendir. Mümkün olduğunca sorunlarınızda, şikayetlerinizden bahsetmek yerine bulduğunuz çözümlerden bahsetmelisiniz. Sıkıntılı anlarda dahi çözüm üretmeye çalışan bir bayan her zaman güçlü olarak nitelendirilir.

  1. Erkeği Yanındaysa Gerekli Yerlerde Geri Planda Kalmayı Bilen Kadın

Güçlü kadın her zaman sahip olduğu gücü her yerde sergilemez. Sahip olduğu gücün değerini bilir ve nerede, nasıl, hangi şartlar altında göstermesi gerektiğini iyi bilir. Erkeğim dediği ve gerçekten güvendiği bir erkek hayatındaysa, güç kılıcını gerekli yerlerde yere indirerek erkeğine teslim olur. Özellikle toplum içerisinde erkeği ile güç savaşına giren bir kadın her zaman güçsüz görünmeye mahkumdur.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git