Kategori arşivi: Saç Modelleri

Yeni trend saç modelleri

Gelin Saç Modelleri

Gelin Saç Modelleri

Gelinler değişik saç türleri ile düğünlerinde en estetik modelleri bulmak için uğraşırlar. Bu gelin saç modelleri içinde en çok kullanılan saç türleri içinde topuzlar gelirler. Topuzların yanı sıra; serbest saç modelleri de gelinler arasında kullanılır. Yan topuz modelleri, salaş saç tipleri ve farklı topuz çeşitleri gelinlerin en sık kullandıkları saç türlerini oluşturur. Saç türleri oluşturulurken modele uygun olmayan bir saç hacminiz varsa; saç modelini yapabilmek için saçlarınıza çıt çıt taktırabilir ve istediğiniz modeli yaptırabilirsiniz. Özellikle de topuzun daha kabarık ve dolgun görünmesini istiyorsanız takma saç türlerinden faydalanabilirsiniz. Gelinlerin çok severek kullandıkları saç modellerinin başında maşa ile yapılmış saçlar gelir. Bu saç türleri maşa ile yapıldıktan sonra kenarlardan toplanarak serbest toplu bir saç modeli yapılır. Düz saçlarınız varsa ve açık renk saç renkleri kullanıyorsanız; saçlarınızı örgü gelin saç modeli yaptırabilirsiniz. Örgü saç gelinlikleri son yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Kır düğünlerinin en popüler saç modelleri içinde örgü gelin saçları da bulunmaktadır. Gelin saçlarında yerden topuz türleri de kullanılır. Topuzun üst kısmına taşlı bir aksesuar yerleştirilir ve topuzun görüntüsü ortaya çıkarılır. Gelin saçlarında bulunan örgü saçlarda kafes örgü gibi değişik örgü teknikleri kullanılmaktadır. Sade gelinlikler üzerinde kafes örgü saç modelleri kullanılır ve örgünün aralarına inci detaylar yerleştirilir. Böylelikle örgü saçın estetik duruşu ortaya çıkarılır.

Gelin saç türleri içinde kullanılan romantik saç çeşitleri de vardır. Bu saç çeşitlerinde fransız topuz modelleri kullanılır. Ön kısmı dalgalı şekilde yana yatırılan ve yan topuz yapılan Fransız saç modellerinde dağıtılmış maşa görüntüsü Orijinal bir topuz yapılarak kullanılır. Yan topuz saç türü içine yerleştirilen renkli çiçekler romantik görünümü artırır. En güzel gelin saç modellerinin yer aldığı kataloglarda bulunan bir diğer model de; saçların düzleştirilerek yanlardan farklı şekilde tutturulmasıdır. Bu kısımlara parlak taşlar yerleştirilir ve saçların yalın hali zenginleştirilmiş olur. Gelinliğin tipine göre saç şekilleri de değişiklik göstermektedir. Gösterişli gelinliklerde saçlar sade, sade gelinlik türlerinde de saçlar gösterişli modellerden seçilmelidir.

2016 Gelin Saç Modelleri

Abiye Saç Modelleri

Abiye Saç Modelleri

Abiye kıyafetlerle birlikte tasarlanan abiye saçlar gösterişli saç türlerini kapsar. Bu saçlar kimi zaman topuz, kimi zaman ise; dağınık olarak karşımıza çıkar. Abiye kıyafetin türüne göre genellikle saç modeli belirlenir. Abiye kıyafetiniz uzun ise topuz saçlar size uygundur. Abiye elbiselerde kısa etek modelleri tercih ediliyorsa saçlarınız dağınık topuz yada serbest maşa ile şekillendirilmiş saç tipleri kullanılabilir. En güzel abiye saç modelleri arasında örgü saç modelleri de bulunmaktadır. Yanlardan yada arka taraftan ince şekilde örülmüş değişik stil örgüler kısa abiyelerini daha güzel göstermektedir. Abiye çeşitleriyle beraber kullanılan saç modelleri içinde yandan topuz modelleri de bulunmaktadır. Yan topuz modellerine abiye kıyafetinizin renginde bir çiçek takarak abiye saç modelinizi kıyafetimizle uyumlu hale getirebilirsiniz. Abiye saç şekilleri elbiselere göre şekillendiği gibi; zevkler doğrultusunda da şekillenir. Hangi saç modelini seviyorsanız abiye kıyafetinizle birlikte o saç şeklini kullanmalısınız. Maşa saç modeli tercih etmek istiyorsanız ve abiye kıyafetiniz uzunsa; salaş topuz saç modelini kullanabilirsiniz. Abiye kıyafetiniz kısa ise; serbest maşa şekillerini deneyebilirsiniz.

Yüzünüzün şekline uygun olarak topuzu daha aşağıda veya başın tepe kısmında tercih edebilirsiniz. Son günlerde popüler olan başın yukarısında yapılan topuz modelleri abiye kıyafetlerle sıklıkla kullanılan saç modelleri içinde yer almaktadır. Kadınların gösterişli zevklerine uygun olan topuz modelleri abiye kıyafetlerle bir bütün halinde kullanılır. Popüler abiye saç modelleri arasından zevkinize ve yüz hatlarınıza uygun modelleri seçerek değişik tercihler yapabilirsiniz. Örgülü saç şekilleri daha çok kısa ve eteği geniş olan abiye kıyafetlerle uyum sağlar. Bunun için salaş saç şekilleri tercihinde kısa abiye çeşitlerinden faydalanmayı unutmayın.

2016 Abiye Saç Modelleri

Açık Gelin Saçı Modelleri

Açık Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçları her zaman topuz olmak zorunda değil. Farklı gelin saçı tipi düşünen genç kızlar için gelin saçlarında birbirinden güzel modeller mevcut. Gelin saçını açık düşünüyorsanız; saçlarınızı öncesinde maşa yaptırmanız gerekecek. Kabarık saçlarda açık modeller gelinliklerle beraber daha hoş gözükür. Sevilen açık gelin saçı modellerinden biri; yarım toplu gelin saçı modelleridir. Saçlar ilk olarak maşa ile hareketlendirilir ve yarım şekilde toplanır. Alt kısımları serbest bırakılır. Ön tarafı kabartılarak şekillendirilen yarım toplu saçlarda küçük bir taç kullanılır ve saçlara ayrı bir zarafet kazandırılır. Açık gelin saçlarında bir diğer model ise; saçların yine hareketlendirildikten sonra yan kısma alınmasıdır. Saç uçlarının hepsi bir tarafa alınır ve saçın bozulmaması için arkadan tokalarla destek sağlanır. Açık gelin saçı türleri içinde; maşa ile hareket verilip ardından ortadan ayrılarak serbest bırakılan saçlarda vardır. Bu saçlarda başın tam orta kısmına minik bir taç yerleştirilir. Saçlar dalgalı ve hacimli ise bu şekilde sade olarak kullanılabilir. Açık gelin saçı türlerinde maşa ile kabartıldıktan sonra yanlardan birer tutam alarak arkada tel tokalarla tutturulan saç tipleri de bulunmaktadır. Arka kısımda serbest olan yerlere küçük inciler geçirilir ve saçın romantik görünmesi sağlanır. Bu saçlarda beyaz inci kullanıldığı için siyah saç renklerine bu model daha çok yakışmaktadır.

Saçlarınızı bu özel günde açık şekilde kullanmak istiyorsanız; yine maşayla şekil verilen saçları ortadan değil de; yan taraftan ayırarak kullanabilirsiniz. Yandan ayrılan saçın bir kısmı örgü ile şekillendirilebilir. Böylelikle saçınızı hem açık kullanacak hemde örgü ile farklı bir şekil vermiş olacaksınız. Popüler açık gelin saçı modellerinde düz saçlarda yer almaktadır. Saçlara düz fön çekildikten sonra yine yanlardan yarım şekilde toplanarak kullanılır. Ön kısım kabarık olmalıdır.

2016 Açık Gelin Saçı Modelleri

Çiçekli Gelin Saçı Modelleri

Çiçekli Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı türleri arasında yer alan çiçekli gelin saçı türleri yaz günlerinin vazgeçilmez gelin saçlarını oluşturur. Çiçekler saçlarda küçük yada büyük şekillerde yer alır. Gelin saçı modellerini daha zarif gösteren ayrıntılar arasında yer alır. En güzel gelin saçı modelleri arasında taç yapılarak kullanılan çiçekler yer alır. Salaş şekilde toplanmış saçlara yerleştirilen çiçekli taçlar saçlarda son derece güzel görünür. Çiçekli gelin saçı türleri içinde yandan çiçek detayına sahip olan gelin başları da bulunur. Saçlar topuz yapıldıktan sonra yan tarafa yerleştirilen büyük bir çiçek saçınızın daha güzel gözükmesini sağlar. Gelin saçı modellerinde kullanılan çiçekler renklidir. Beyaz, mor ve pembe renkleri en sık kullanılan renkler arasında yer alır. Gelin saçı türleri içinde ayrıca; büyük papatyalardan yapılan gelin saçları da bulunur. Büyük yapma papatyalardan meydana gelen taçlar gelin saçının üzerine yerleştirilir. Yaprak gibi detaylarda gelin saçlarında taç şeklinde kullanılan aksesuarlardandır. Bazen çiçeklerle saçlar örülür ve örgünün estetik görünümü güçlendirilir. Gelin saçlarında yaz günleri için uygun bir modeldir. Gelinler saçlarında romantik örgülerle birlikte renkli çiçek kullanmak isteyebilirler. Bu nedenle pembe yada beyaz çiçeklerden oluşan taçlar kullanırlar.

Çiçekli gelin saçlarının bazı modelleri de tamamen tek çiçekten meydana gelmektedir. Bu saçlarda yanda yer alan çiçek detayı büyük olabileceği gibi küçük çiçeklerde yer alır. Yapılan büyük bir topuzun arasına ufak çiçekler yerleştirilir. Bu çiçekler genel olarak papatyalardan yada küçük beyaz çiçeklerden oluşur. Popüler çiçekli gelin saçı modellerinde ayrıca lila renginde olan çiçeklerde kullanılmaktadır. Bu çiçekler beyaz gelinlik içerisinde saçlarınızın güzel gözükmesini sağlar. Gelin başında kullanacağınız çiçeği toz pembe yada uçuk mavi tonlarında da seçebilirsiniz.

2016 Çiçekli Gelin Saçı Modelleri

2016 Gelin Başı Modelleri

2016 sezonu ile beraber gelinliklerin modellerinde olduğu gibi gelin başı modellerinde de değişiklikler görülmeye başlandı. Gelin başı modelleri içinde örgülü saç modellerinin yanında aynı zamanda topuz saç modelleri de yer alıyor. Gelinlerin en çok kullandıkları gelin başı modellerinin başında topuz modelleri bulunuyor. Tepeden yada ense kısmından yapılan topuzlar gelinlerin yüz hatlarına göre şekillendiriliyor. Gelinlerin isteklerine göre bazı topuz saç modellerinde ise maşa ile yapılmış olan saçlara dağınık topuz modeli veriliyor. En güzel 2016 gelin başı modelleri içinde, dağınık topuzlarda bulunmaktadır. Saçlar kenarlarından alınarak yan kısımlara doğru tutturulur ve topuz havası verilir. Yanlardan sarkan saçlar gelin başlarında taçlarla birlikte şekle sokulur. Sade gelinlikler için en güzel modellerden biri olan dağınık topuzların yanı sıra; sıkı yapılan topuz modelleri de bulunmaktadır. Bu topuz türlerinde ise tepeden topuz modelleri popülerdir. Sıkı bir şekilde saçların tepeden toplanmasıyla yapıln topuz türlerinde tepe kısmında dolgun bir topuz elde edilir. Bu topuz modelleri de yine küçük taçlarla beraber kullanılır. Gelin başı tasarımları arasında yer alan modellerden biride; maşalı saç modelleridir. Maşalı saçlar serbest şekilde toplanır ve incilerle birlikte süslenir. Saçlara yerleştirilen inciler maşalı saçlara ayrı bir görsellik kazandırır. Genç kızların severek kullandığı ve son günlerin popüler saç şekillerinden biri olan örgülü saçlar gelin başlarında da kullanılmaktadır. Saçlarda kullanılan örgü detaylar bir bant şeklinde olabildiği gibi yanlarda örgüler kullanılarak hoş detaylarda kullanılabilir. Romantik tarza hitap eden gelin başı modellerinin içinde Fransız saç tasarımları da kullanılmaktadır. Bukleli saçlar da yer alan romantik detaylar yeni sezonda gelinlerin daha güzel gözükmesini sağlayacak.

Gelin başı modellerinin her sene değişik tarzda görünmesinin nedenlerinden biri de; gelinliklerin her sene değişik modellerde üretilmesidir. Gelinliklere uygun yeniden şekillenen gelin başı modelleri arasında çiçeklerle süslenen gelin başları da bulunmaktadır. Özellikle de papatya gibi romantik çiçeklerle süslenen gelin başları dolgun topuzlarda en sık kullanılan tasarımlar arasındadır. Popüler 2016 gelin başı modelleri arasında yer alan türban modelleri de daha gösterişli olarak gelinlerin başını süsleyecek. Türbanlarda yer alan parlak taşlar ve pullar gelin başının göz kamaştırıcı görünmesini sağlayacak. Türbanlı gelin başı modellerinden ayrı olarak; yandan topuz tasarımlarda bulunuyor. Saçlarınızı yandan topuz modellerinden herhangi birini yaparak kendinizi hoş ve estetik hissedeceksiniz. Yandan topuz modellerinde yerden topuz çeşitleri kullanılır ve topuzun üzerine romantik çiçeklerden oluşan tasarımlar yapılır. Çiçeklerden yapılan tacı başınızın üzerine koyarak romantik havanızı ikiye katlayabilirsiniz. Tanrıçaları andıran güzelliğe erişmek isteyen kadınlar için kalın örgülerden yapılan topuzlarda yeni sezonda sıklıkla kullanılacak. Parlak ve ince bir taç ile süslenen bu gelin başlarında sarı saçlar bu topuz modeli ile beraber son derece şık görünür.

2016 Gelin Başı Modelleri

2016 Uzun Saç Modelleri

Kadınların dişiliğini gösteren en önemli unsur hiç şüphesiz saçlarıdır. Bir kadının saçları bakımlı, güçlü ve parlak ise bu kadının güzelliğini oldukça fazla etkileyecektir. İpek gibi saçlara sahip olmak hem sağlık açısından, hem de görünüm açısından oldukça önemlidir.

[ads]Bakımlı ve güzel saçlar, genel olarak uzun saç ile eşdeğer olarak görülür. Bu nedenle 2016 saç modelleri uzun saç modellerinin yılı oldu. Uzun saç modelleri bu sene kadınların en fazla özendiği saç modeli oldu. Ama bir yandan da uzun saçın bakımı ve şekil vermesi oldukça zor ve zahmetlidir. Kadınların saç uzatırken dikkat edilmesi gereken noktaları da bilmesi gerekir. Hem sağlıklı olarak saçlar uzamalı, hem de rengi ve şekli ile yüze uyumlu şekilde bir tarza sahip olmalı. Size fikir verebilmesi açısından ve saç trendinin takip edilmesi açısından bu senenin moda saçlarını toplayarak bir galeri oluşturduk.

2016 Uzun Saç Modelleri:

Saçlar güzelliğin aynasıdır.

Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmanın altın kuralı tüketilen yiyeceklerden geçmektedir. Günlük hayatta tüketilen gıdaların saçları etkilediğini belki çoğu kişi bilmez. Ancak besinlerin saçlar üzerinde etkisi bilinenden çok daha fazladır. Saçların parlak olması için düzgün bakım yapılması hatta taze meyve ve sebzeler tüketilmelidir.

[ads]Her kadın ve erkek dış görünüşüne oldukça dikkat eder. Kişinin sağlıklı beslendiği dışarıdan bakıldığında saçlarından anlaşılır. Saçların düzenli olarak uzaması için ve de bakımlı görünmesi için çeşitli bakım kürleri bulunmaktadır. Özellikle saçların sık, sık boyaya maruz bırakılması saçları oldukça yıpratmaktadır. Saçlarınızın güzel görünmesi için öncelikle boyaya bir müddet ara verilmeli ve eğer kırıklar varsa kesimi yapılarak ilk adım atılmalıdır.

Saçlarınız olduğundan kısa sürede uzamıyorsa B vitamini gereksinimini gerektiği kadar karşılamıyorsunuz demektir. Bu durumdan şikâyetçi iseniz mutlaka doktora bazı testler yaptırmalısınız. Yaptırdığınız testlerin sonucunda eğer vitamin eksikliğiniz çıkarsa ek vitamin takviyesi almalısınız.

Saçların uç kısımlarında görülen kırıklar düzenli olarak kestirilmezse bu durum saçın uzamasına da etki edebilmektedir. Ayrıca kırıklarınız olduğundan fazla ise ve saçınızın görünümü mat ise bakımını ihmal ediyorsunuz demektir. Saçlarınızı 2–3 ayda bir uçlarından 1–2 cm kestirmeniz halinde sağlıksız görünümünden kurtulacak ve sağlıklı bir saç moduna sahip olacaksınız.

Saç bakımı yaptırmanız için mutlaka çok paralar harcamanıza gerek yok. Evde de kendi başınıza hazırlayacağınız çeşitli maske ve kürler vardır. Bu kürleri hazırlamanız için çok bütçe ayarlamanıza gerek yok. Tamamen bitkisel ve doğal karışımlar uygulayıp saçlarınızın ihtiyacını giderebilirsiniz.

Her saç tipine uygun saçın sağlıklı uzaması ve canlanması için gerekli malzemeler ve uygulama taktikler;

  • 1 adet muz
  • 1 yumurta,
  • Yarım avokado,
  • 3 yemek kaşığı süzme yoğurt,
  • 3 yemek kaşığı sızma zeytin yağ

Derin ama küçük bir kâsenin içerisine muzu ve avokadoyu ezin. Püre haline getirilmiş bu meyvelerin içerisine yumurtayı alın ve iyice karıştırın. Diğer malzemeleri de kâsenin içerisine alıp çırpın. Elde edilen karışımı saçların diplerinden ucuna doğru masaj yaparak uygulayın ve 30 dakika bekletip yıkayın.

saclar-guzelligin-aynasidir

Saçlara Zarar Veren Uygulamalar

Her kadın güzel olmak, canlı ve bakımlı saçlara sahip olmak ister. Fakat saçlarımıza çoğu zaman yaptığımız işlemlerle farkında bile olmadan zarar veriyoruz.

Örneğin saçlarımızı sürekli taramak, saç derimizin soyulmasına sebep olacağından aşırısı zararlıdır. Önemli olan saçı parlatmak için yağın deriden saça geçmesini sağlamak olduğundan saçı ıslakken sert bir biçimde taramak zarar verir.
Yanlış tarak ve fırçalar, özellikle ince telli saçlarda donuk ve cansızlığa neden olabilir. Bunun için seçimimizi iyi yapmalıyız.
Saçlarımızı ters taramak, kabartmak son derece zararlıdır.
Saçınızı her gün yıkamamalısınız. Zaten saçınızın kendi ürettiği yağ saçı besliyor ve yıpranmamasını sağlıyor.
Eğer saç uçlarınızın kırılmasını istemiyorsanız saçınızı saç kurutma makinesiyle kurutmak yerine kendi halinde kurumasını beklemelisiniz.
Genellikle herkes saçının daha hacimli görünmesini ister. Daha hacimli saçlara sahip olabilmek için pek çok markanın ürettiği şampuan ve saç kremleri vardır. Fakat bu ürünler saçınızın zarar görmesine sebep olur. Eğer bunlardan vazgeçemiyorsanız çok değil sadece haftada 1 kere kullanmalısınız.

saclara-zarar-veren-uygulamalar
Pek çok saç boyasının amonyak içerdiği bilinmekte ve bu madde saçtaki yağ oranının azalmasına sebep olduğu için saçlara zarar verir. Bu yüzden saçınızı tekrar boyamadan önce en az 1 ay beklemelisiniz.
Saçlarınızı lastik tokalarla sıkıca bağlamak saç dökülmesine ve yıpranmasına sebep olduğundan çok sık bağlamamalısınız, özellikle geceleri açıp yatmayı deneyin.
Saçımızı yapmak için kullandığımız maşa veye düzleştiriciler saç kırılmasına sebep olur, özellikle ıslak saça uygulamak oldukça zararlıdır.
Saçımızı çok soğuğa yada çok sıcağa maruz bırakmamalıyız. Soğuk havada saçlar daha çabuk kurur çünkü nem düşüktür. Soğuk havaya çıkmadan önce saçlar ıslaksa kurutulmalı veya şapka takılmalıdır.
Güneşin zararlı ışınlarından cildimizi nasıl koruyorsak saçlarımızı da öyle korumalıyız.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Tamamen maliyet çekmeden ve zaman kaybına neden olmayan bu küçük ipuçlarını sizlerde kolayca yapabilirsiniz.

Saçlarınızın hızlı uzaması için , belirli aralıklarla uçlarındaki kırıkları kesmelisiniz . Saç kırıklarının çok olması geç uzamasına neden olur .

Saçlarınızı çok sıcak ve soğuk su ile yıkamayın . Sıcak su saç köklerinizi harekete geçirmez . Bu yüzden saçlarınızı ılık su ile yıkamayı tercih edin . Çünkü ılık su saç cildinizdeki hücrelerin harekete geçmesini sağlar. Bazı insanların saçları çok zor uzar .

Uzaması için yapmadıkları yöntem kalmaz . Ama aslında beslenme şekli , düzenli bakımı ve kesimi ile saçlarınızın uzamasında büyük etkileri vardır. Saç diplerinize uygulayın masaj da saçlarınızın uzamasında büyük bir öneme sahiptir . Bu masaj ile saç diplerinizi uyarmış olduğunuzdan saç kökleriniz canlanmış olur .

Bol miktarda su kullanımı saç uzamasında büyük rolü vardır . Su sağlığınıza yararı olduğu gibi saçlarınızı besler ve daha hızlı uzamasını sağlar .

Unutulmaması gereken önemli ipuçlarından biri de , şampuanı saçlarınızın diplerine , saç kremlerini sadece saçlarınızın uçlarını sürmeniz gerekir .

Eğer saçlarınızın biraz daha hızlı uzamasını istiyorsanız , sprey ve jöle şekillendiricileri bir süre kullanmamalısınız . Bu maddeler saç diplerine ulaştığı zaman , saç köklerinizi tıkanmasına neden olacağından , daha yavaş uzamasına neden olur .

hizli-sac-uzatma-yontemleri

2015 En Trend Küt Saç Modelleri Ve Stilleri

Vücudumuzun en önemli bölgelerinden biri de kuşkusuz saçlarımızdır. Gerek kadınlar gerekse erkekler için en çok dikkat edilen bölgelerdendir. Saçlarımız öz güvenimizi iyi noktalara veya kötü noktalara getirebilir. Kötü noktalara getirmemesi için bakımlı saçlar şart!

Kadınların güzelliğine güzellik katması için çeşitli saç modelleri vardır. Bunlardan biri de Küt Saç Modelleri‘dir. 2015 yılana damgasını vurucak en trend küt saç modellerini siz değerli modaloni takipçileri için derledik. Güzel ve güzelleşmek isteyen bayanlar sorumuz size. 2015 yılında güzelliğiniz, şıklığınız ve parıltınızla çevrenizdekileri büyülemeye hazır mısınız? Evet biliyoruz hazır ve nazırsınız. O zaman anlatmaya başlıyoruz. 2015 Yılında küt saç modellerinde özellikle dalgalı küt saç modelleri çok moda! Bu yıl canlı ve parlak saç renkleri seçmeye özen göstermelisiniz. küt saç kesimleri havanıza hava katıcak. Fakat bu sene fazla kısa saç modelleri moda değil. Küt model kesim yapacaklar bu ayrıntıya dikkat etmeliler.

Gelin lafı fazla uzatmadan 2015’in En Trend Küt Saç Modelleri Ve Stillerine galerimizden göz atalım. Eminim bu yıl ki modelleri çok seviceksiniz.

2015 Örgülü Saç Modelleri

2015 yılında tasarımcıların yine geriye dönüş yapması üzerine örgülü saç modelleri oldukça gündemde. Hem günlük hayatta, hem iş ortamlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz örgü modellerinin bu senenin ‘in’leri listesinde yer alması birçok bayanı da sevindirmiş oldu.

Bu senenin örgü modellerinden, daha çok dağınık, saçaklı örgü modelleri oldukça popüler. Bunun yanı sıra yıllardır beğenilen ve sevilen bir model olan balık sırtı örgüsü de oldukça sık kullanılan örgü modelleri arasında. Balık sırtı saçları tepeden toplayarak veya yandan örerek de oldukça şık görünmeniz mümkün. Üstelik yalnızca iş ve günlük yaşamda kullanılan bir model de değildir bu örgüler. Düğünlerde ve özel gecelerde de saçlarınızı şık bir örgüyle oldukça güzel bir hale getirebilirsiniz. Örgülerinizi inciler, boncuklar, çiçek ve şık tokalarla daha da görselliği geniş şık bir hale getirmeniz de mümkün.

Örgü saç modası oldukça bohem durması sebebiyle de ünlüler arasında da fazlasıyla yaygınlaştı. Zira hangi moda programına, defileye, ünlülerin odluğu bir eğlenceye baksak orada sıkça kullanıldığını görüyoruz. Örgülü saçlarla topuz yaparak değişik ve şık görüntüler ortaya çıkaranlar oldukça fazla. Onun dışında saç örgüsünü taç şeklinde sararak kullananlar, 2 yandan örerek sempatik bir görüntü sağlayanlar da yok değil. Bu sene siz de ünlüleri takip ederek ve biraz da kendi becerinizi konuşturarak örgülü saçlarla oldukça şık görünümlere sahip olabilirsiniz. Modadan da geri kalmamış olursunuz.

Abiye kıyafetler için hangi saç modeli uygun?

Birbirinden Güzel Abiye Saç Modelleri

Düğün, kutlama ya da bir davete gittiğinizde en çok saçlarınıza dikkat edersiniz. Çünkü, kadını yansıtan; giydiği kıyafetten ziyade saçlarıdır. Çok güzel bir kıyafet doğru olmayan saç modeli yüzünden heba olabilir. Ya da tam tersi, pekte gösterişli olmayan sade bir kıyafetle gecenin yıldızı siz olabilirsiniz!

Vücut tipine göre değişmekle beraber, genelde abiye elbiselerin üzerine dağınık bir saç modeli gayet güzel durur. Diğer yandan topuz saç modeli de abiye kıyafetler için oldukça uygundur. Eğer topuz bir saç modelin size yakıştığını düşünüyorsanız, tabi ki öncelikle bir kuaföre gitmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Fakat kuaföre gitmeye zamanınız yoksa evde de gayet profesyonel görünümlü topuz modeller yakalayabilirsiniz.

Eğer, seçtiğiniz kıyafet omuz ya da sırt dekolteli ise topuz modeli kesinlikle denemelisiniz. Şimdi sizlere evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bir topuz model anlatacağım.

İlk önce, taç takmışçasına saçlarınızı kulak arkasının hizasında iki yöne ayırın. Daha sonra kalan kısmı, at kuyruğu modeli yaparcasına lastik toka ile toplayın. Mümkünse saçınızın izin verdiğinin en üst noktasından toplayın. Jöle ve ya bir sprey yardımıyla toplanan saçı sabitleyin. Daha sonra atkuyruğu yaptığınız bölümü dilsi bir tarak ile kabartın. Sonra, kabarttığınız kısmı yüzelsel olarak hafifçe tarayın fakat çok derinden tarayıpta krepeyi bozmamalısınız.

Taç misali ayırdığımız saçların alında kalan kısmını yan taraflardan geriye doğru tarayın ve yaptığınız atkuyruğunu bağladığınız tokaya sarın. Son olarak, dilsi tarak ile tifftiğiniz atkuyruğunu saç uçları ensede birleşmek üzere tokalar yardımıyla sabitleyin. Sonra da balca sprey ile geceye hazır duruma getirin.

İşte bu kadar abiye kıyafetinize uyumlu bir topuz saç modeli elde ettiniz.

Gelin Başı Topuz Modelleri 2014

Gelin olduğunuzda saç modeliniz de en önemli kararlarınız arasındadır. Bu kararı kuaförünüze bırakmak yerine daha önceden modellerimize bakarak fikir sahibi olabilir ve kendiniz karar verebilirsiniz. En çok tercih edilen gelinlerde topuz olduğu için öncelikle topuz modellerini sizlerle paylaşıyoruz. Dağınık topuz gelinbaşı ve daha birçok model için galerimize göz gezdirebilirsiniz.

Sizler için seçtiğimiz bu Gelin Başı Topuz Modelleri gelinliğinize en iyi uyumu sağlaması için tasarlanmış saç stilleridir. En çok tercih edilen bu topuz modelleri, en önemli gününüzün sevdiklerinizle özgüven dolu geçmesini sağlayacaktır. Galerimizdeki topuz modelleri özellikle canlılığını koruyan ve dağılmayan modellerden seçilmiştir.

Gelin sizler için hazırladığımız Gelin Başı Topuz Modelleri galerimize göz atalım.

Yapımı Kolay Günlük Saç Modelleri

Uzun, kısa, düz veya kıvırcık, saç tipimiz ne olursa olsun, başımız onlarla dertte! Ne zaman acil bir yere gitmemiz gerekirse, onlarla asla baş edemeyiz!
Ancak, telaşlanmayın! Görünümü şık, yapımı kolay günlük saç modelleri bu tarz durumlarda yardımınıza koşuyor!
Acil olan her durumda, saçımıza şekil vermek biz kadınların kabusu olmuştur. Saatlerce uğraşırız onları bir kalıba sokmak için, ama sonuç olarak istediğimizin tam aksi sonuçlarla karşılaşırız. Çoğumuz değişik saç modellerine bakar, kendimize yakışanı bulmaya çalışırız. Düz saç modelleri, açık saç modelleri, kıvırcık saç modelleri, derken kendimizi büyük bir karmaşanın içerisinde buluruz. Seçtiğimiz saç şekilleri, modelleri ne olursa olsun, bunları uygulamak da bazen ustalık gerektirir.

Günlük Saç Modelleri İle Gününüzü Kurtarın!

“Basit modellerle, özel günlerde, basit görünmek istemiyorum” düşüncesiyle, kuaförlerin kapılarını az aşındırmamışızdır! Halbuki günlük saç modellerini uygularken, düzgün şekilde toplayıp, saçımızı spreylerle hareketlendirdiğimizde, kuaförlerin yaptıklarından farkı olmayan sonuçlar elde ederiz. Üstelik bu günlük saç modellerini yapmak birkaç dakikadan fazla zamanımızı almaz!
Evde kendinizin de yapabileceğiniz, kolay günlük saç modellerini hiç duymuş muydunuz? En fazla birkaç dakikanızı alacak bu modellerle, sıradanlıktan çıkarak, şık ve trend bir görünüm kazanabilirsiniz.

Günlük Saç Modelleri İçin Sadece Birkaç Dakika!

Hepimizin evinde düzleştirici, maşa, fön makinesi, tel toka, lastik toka, sprey gibi malzemeler mutlaka vardır. Elinizdeki bu az malzemeyle, kısa sürede neler yapabileceğinizi bilseydiniz, şaşardınız! Günlük saç modellerini yapmanız için; duştan sonra fön makinesiyle çekeceğiniz düz veya dalgalı fönünüz, maşayla yapacağınız harika dalgalarınız yeterli!
Doğallık, bu sezonun trendlerinden olduğundan, saçlarınızın sade ama şık görünmesi sizi sıradanlaştırmayacak. Üstelik uygulaması kolay, günlük saç modellerine, bir iki ufak ekleme yaparak, trend saç modellerine ulaşmak artık çok kolay!
Bir türlü şekil almayıp, vaktinizi boşa harcamanıza neden olan saçlarınız için, birkaç günlük saç modeli öneriyoruz. Artık, son dakika gelen davetleri geri çevirmek zorunda değilsiniz!