Kategori arşivi: Güzellik

Uzmanından Öneriler

Kozmetik Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bayanların keyif alarak yaptığı kozmetik alışverişi keyifli olduğu fakat bir o kadar da dikkat edilmesi gereken önemli bir alışveriştir. Kozmetik ürünleri alırken birçok özelliğe dikkat etmeliyiz aksi takdirde cildimiz geri dönüşü olmayan birçok hasara neden olabilir. Okurlarımız tarafından merak edilen kozmetik alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun cevabını şimdi sizler için anlatacağız.

Kozmetik alışverişinde nelere dikkat edilmeli?

Kozmetik ürünü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu güvenilir bir marka olmasıdır. Markaların içeriğinde bulunan maddelerin cildiniz ile uyumu büyük önem taşıyor. Cildiniz kuru cilt mi, yağlı cilt mi, karma cilt mi mutlaka ve mutlaka alışveriş öncesi bu sorunun cevabını bilmeniz gerekiyor ve buna göre kozmetik ürünü seçmeniz gerekiyor.

Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken önemli bir soru ise cilt bakımı için önemli olan cildin temizlenmesine yardımcı tonik, nemlendirici seçimi olacaktır. Tonik ve nemlendirici seçimini çok dikkatli seçmemiz gerekecektir. Nemlendirici ve tonik seçimi gerçekleştirmeden önce bir sağlık uzmanına danışarak doğru bir nemlendirici ve tonik seçimi yapılmalıdır.

Kozmetik alışverişinde dikkat edilmesi gereken baş kural kesinlikle kozmetik ürünü alırken bir sağlık uzmanına danışılmasıdır aksi takdirde kafamıza göre aldığımız ve yüzümüze uyguladığımız kozmetik ürünleri cildimizi olumsuz yönde etkileyip ciltte kalıcı hasarlar bırakabilir. Kısacası kozmetik ürünü alışverişinde dikkat edilmesi gereken kuralların birincisi cilt tipinizi iyi bilmeniz, alacağınız markaların güvenilir olması ve ürünlerin kesinlikle testten geçmiş olmasına dikkat ettiğiniz doğrultu da kozmetik alışverişi sizin için hem keyifli hem de sağlıklı olacaktır.

Yaz İçin: Kış Aylarında Cilt Bakımı

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde, bedenimizdeki pek çok değişiklik cildimize de yansımaktadır. Daha fazla terliyoruz, daha fazla susuyoruz bu yaşanılanlar cildimizde de bazı farklılıklara yol açabilmektedir. Ayrıca Cilt Bakımı kış aylarında başlanırsa ancak yaza kadar hazır hale gelir.

Cildimizin yaz aylarının sıcağı, güneş ışını ile zarar görmemesi için özel bazı bakımlar ile cildimizi yaza hazırlamalıyız. Yaz aylarında bedenimizin ihtiyacı olan su cildimize gereklidir.

Cilt Bakımının En İdeal Zamanı Bahar Ayları

Soğuk bir kışın ardından, kuruyan, çatlayan ve yorulan cildimizi canlandırmanın zamanı bahar aylarıdır. Hem kışın yorgunluğu iyileşir, hem de yazın aşırı sıcaklarına karşı hazırlık yapılır.

Kış sonrasında bahar ayında nasıl doğa canlanıyorsa, kış aylarında yorulan ve soğuktan zarar gören cildiniz için de canlanma zamanı bahar aylarında başlamaktadır. Bu dönemde, cilt temizliğine, canlandırıcı bakım yapılmasına, bol su içilmesine dikkat edilmelidir.

Beslenme Alışkanlıklarınız İle Cildinizi Canlandırın

Doğal maskeler ya da kozmetik ürünlerle cilt bakımınızı yapmanın yanında, beslenme alışkanlıklarınız ile cildin canlı olması sağlanacaktır. Taze sebze ve meyve tüketiminin artırılması ve su içmeye özen gösterilmesi sayesinde cildiniz daha canlı olacaktır.

Vücudumuz için zararlı olan cildimiz için de zararlı olmaktadır. Aşırı yağlı ya da baharatlı yiyecekler, koruyucu içeren hazır paket gıdalar, yapay gıda boyaları veya tatlandırıcılar, uzak durmamız gereken yiyeceklerdir. Hem bedenimiz hem de cildimiz için doğal gıdalar ve taze gıdalar ile beslenmeye dikkat etmeliyiz.

Göz Çevresi Kırışıkları İçin Faydalı Öneriler

Yaşın ilerlemesi başta olmak üzere, çeşitli nedenlerle, yüzde, boyunda ve göz çevresi kırışıklıkları ve bir süre sonra çevrede sarkmalar meydana gelmektedir. Bu yüzü yaşlı göstermektedir. Ayrıca, estetik açısından pek de hoş bir görüntü oluşturmamaktadır.

Göz çevresi kırışıklıklarından, özellikle kadınların son derece hoşnutsuz olduğu görülmektedir. Günümüzde, göz çevresi kırışıklıkları için farklı uygulamalar bulunmaktadır. Bazı kadınlar, estetik operasyonları tercih ederken, bazı kadınlar bitkisel tedavilere yönelmektedir. Aynı zamanda, makyaj hileleri ile de göz çevresi kırışıklıkları gizlemek mümkündür.

Göz çevresi kırışıklıklarından kurtulmak için çeşitli teknikler yer almaktadır. Bu teknikler, oldukça basit olup, herkes için uygulanabilir özelliktedir. Dilerseniz, siz de sadece birkaç aşamada, göz çevresi kırışıklıklarından kurtulabilirsiniz.

Yaş Maya Kürü

Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları azaltmak için en çok kullanılan formüllerden biri, yaş maya kürüdür. 1 çay kaşığı yaş maya, bir çay kaşığı süt ve bir çay kaşığı balı karıştırarak, kendinize yaş maya kürü hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı, haftanın üç günü, yüzünüzün tamamına uygulamalısınız. Yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra durulamalısınız.

Yumurta Sarısı Kürü

Bir yumurtanın sarısı, çeyrek limonun suyu, bir yemek kaşığı hakiki zeytinyağını karıştırarak, bir karışım elde etmelisiniz. Bu karışımı, 30 dakika kadar dinlendirmeli ve temiz cildinize uygulamalısınız. Temiz cildinizde, bir saat beklemesi yeterli olacaktır. Bu işlemi, haftada bir kez olmak üzere her hafta tekrarlamalısınız.

Tereyağ Kürü

Bir çay kaşığı tuzsuz tereyağ ile bir çay kaşığı balı karıştırarak, tereyağ kürü hazırlamalısınız. Yüzünüzün tamamına uygulamalı ve 20 dakika bekletmelisiniz. İşlemi, haftada iki kez tekrarlamanız yeterlidir.

Göz Çevresi İçin Masaj

Göz çevresi kırışıklıklarından kurtulmak için masaj yapabilirsiniz. Yapacağınız masaj, göz çevresi kırışıklıklarınızı azaltacaktır. Masaj için, ilk olarak, her iki elinizi de rahat bir şekilde, şakaklarınızın üzerine koymalısınız. Ellerinizin üstü, dışarıyı göstermelidir. Ellerinizi, kulak hizasına doğru çekmelisiniz. Bu esnada, yüzünüzün gerginleştiğini hissedeceksiniz. Bunu yaparken, gözlerinizi sıkıca kapalı tutmalısınız. Gerginliği çözdükten sonra, aynı egzersizi yeniden tekrarlamalısınız.

Göz Çevresi İçin Kremler

Piyasada, göz çevresi kırışıklıklarından kurtulmak için üretilen birçok farklı krem bulunmaktadır. Bu kremleri kullanarak da, göz çevresi kırışıklıklarınızı azaltabilmeniz mümkündür. Ancak, iyi bir krem seçtiğinize emin olmalısınız. İyi bir krem ile göz çevresi kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu noktada, kremleri, düzenli olarak kullanmanız önemlidir.

Gelin Saç Modelleri

Gelin Saç Modelleri

Gelinler değişik saç türleri ile düğünlerinde en estetik modelleri bulmak için uğraşırlar. Bu gelin saç modelleri içinde en çok kullanılan saç türleri içinde topuzlar gelirler. Topuzların yanı sıra; serbest saç modelleri de gelinler arasında kullanılır. Yan topuz modelleri, salaş saç tipleri ve farklı topuz çeşitleri gelinlerin en sık kullandıkları saç türlerini oluşturur. Saç türleri oluşturulurken modele uygun olmayan bir saç hacminiz varsa; saç modelini yapabilmek için saçlarınıza çıt çıt taktırabilir ve istediğiniz modeli yaptırabilirsiniz. Özellikle de topuzun daha kabarık ve dolgun görünmesini istiyorsanız takma saç türlerinden faydalanabilirsiniz. Gelinlerin çok severek kullandıkları saç modellerinin başında maşa ile yapılmış saçlar gelir. Bu saç türleri maşa ile yapıldıktan sonra kenarlardan toplanarak serbest toplu bir saç modeli yapılır. Düz saçlarınız varsa ve açık renk saç renkleri kullanıyorsanız; saçlarınızı örgü gelin saç modeli yaptırabilirsiniz. Örgü saç gelinlikleri son yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlandı. Kır düğünlerinin en popüler saç modelleri içinde örgü gelin saçları da bulunmaktadır. Gelin saçlarında yerden topuz türleri de kullanılır. Topuzun üst kısmına taşlı bir aksesuar yerleştirilir ve topuzun görüntüsü ortaya çıkarılır. Gelin saçlarında bulunan örgü saçlarda kafes örgü gibi değişik örgü teknikleri kullanılmaktadır. Sade gelinlikler üzerinde kafes örgü saç modelleri kullanılır ve örgünün aralarına inci detaylar yerleştirilir. Böylelikle örgü saçın estetik duruşu ortaya çıkarılır.

Gelin saç türleri içinde kullanılan romantik saç çeşitleri de vardır. Bu saç çeşitlerinde fransız topuz modelleri kullanılır. Ön kısmı dalgalı şekilde yana yatırılan ve yan topuz yapılan Fransız saç modellerinde dağıtılmış maşa görüntüsü Orijinal bir topuz yapılarak kullanılır. Yan topuz saç türü içine yerleştirilen renkli çiçekler romantik görünümü artırır. En güzel gelin saç modellerinin yer aldığı kataloglarda bulunan bir diğer model de; saçların düzleştirilerek yanlardan farklı şekilde tutturulmasıdır. Bu kısımlara parlak taşlar yerleştirilir ve saçların yalın hali zenginleştirilmiş olur. Gelinliğin tipine göre saç şekilleri de değişiklik göstermektedir. Gösterişli gelinliklerde saçlar sade, sade gelinlik türlerinde de saçlar gösterişli modellerden seçilmelidir.

2016 Gelin Saç Modelleri

Abiye Saç Modelleri

Abiye Saç Modelleri

Abiye kıyafetlerle birlikte tasarlanan abiye saçlar gösterişli saç türlerini kapsar. Bu saçlar kimi zaman topuz, kimi zaman ise; dağınık olarak karşımıza çıkar. Abiye kıyafetin türüne göre genellikle saç modeli belirlenir. Abiye kıyafetiniz uzun ise topuz saçlar size uygundur. Abiye elbiselerde kısa etek modelleri tercih ediliyorsa saçlarınız dağınık topuz yada serbest maşa ile şekillendirilmiş saç tipleri kullanılabilir. En güzel abiye saç modelleri arasında örgü saç modelleri de bulunmaktadır. Yanlardan yada arka taraftan ince şekilde örülmüş değişik stil örgüler kısa abiyelerini daha güzel göstermektedir. Abiye çeşitleriyle beraber kullanılan saç modelleri içinde yandan topuz modelleri de bulunmaktadır. Yan topuz modellerine abiye kıyafetinizin renginde bir çiçek takarak abiye saç modelinizi kıyafetimizle uyumlu hale getirebilirsiniz. Abiye saç şekilleri elbiselere göre şekillendiği gibi; zevkler doğrultusunda da şekillenir. Hangi saç modelini seviyorsanız abiye kıyafetinizle birlikte o saç şeklini kullanmalısınız. Maşa saç modeli tercih etmek istiyorsanız ve abiye kıyafetiniz uzunsa; salaş topuz saç modelini kullanabilirsiniz. Abiye kıyafetiniz kısa ise; serbest maşa şekillerini deneyebilirsiniz.

Yüzünüzün şekline uygun olarak topuzu daha aşağıda veya başın tepe kısmında tercih edebilirsiniz. Son günlerde popüler olan başın yukarısında yapılan topuz modelleri abiye kıyafetlerle sıklıkla kullanılan saç modelleri içinde yer almaktadır. Kadınların gösterişli zevklerine uygun olan topuz modelleri abiye kıyafetlerle bir bütün halinde kullanılır. Popüler abiye saç modelleri arasından zevkinize ve yüz hatlarınıza uygun modelleri seçerek değişik tercihler yapabilirsiniz. Örgülü saç şekilleri daha çok kısa ve eteği geniş olan abiye kıyafetlerle uyum sağlar. Bunun için salaş saç şekilleri tercihinde kısa abiye çeşitlerinden faydalanmayı unutmayın.

2016 Abiye Saç Modelleri

Açık Gelin Saçı Modelleri

Açık Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçları her zaman topuz olmak zorunda değil. Farklı gelin saçı tipi düşünen genç kızlar için gelin saçlarında birbirinden güzel modeller mevcut. Gelin saçını açık düşünüyorsanız; saçlarınızı öncesinde maşa yaptırmanız gerekecek. Kabarık saçlarda açık modeller gelinliklerle beraber daha hoş gözükür. Sevilen açık gelin saçı modellerinden biri; yarım toplu gelin saçı modelleridir. Saçlar ilk olarak maşa ile hareketlendirilir ve yarım şekilde toplanır. Alt kısımları serbest bırakılır. Ön tarafı kabartılarak şekillendirilen yarım toplu saçlarda küçük bir taç kullanılır ve saçlara ayrı bir zarafet kazandırılır. Açık gelin saçlarında bir diğer model ise; saçların yine hareketlendirildikten sonra yan kısma alınmasıdır. Saç uçlarının hepsi bir tarafa alınır ve saçın bozulmaması için arkadan tokalarla destek sağlanır. Açık gelin saçı türleri içinde; maşa ile hareket verilip ardından ortadan ayrılarak serbest bırakılan saçlarda vardır. Bu saçlarda başın tam orta kısmına minik bir taç yerleştirilir. Saçlar dalgalı ve hacimli ise bu şekilde sade olarak kullanılabilir. Açık gelin saçı türlerinde maşa ile kabartıldıktan sonra yanlardan birer tutam alarak arkada tel tokalarla tutturulan saç tipleri de bulunmaktadır. Arka kısımda serbest olan yerlere küçük inciler geçirilir ve saçın romantik görünmesi sağlanır. Bu saçlarda beyaz inci kullanıldığı için siyah saç renklerine bu model daha çok yakışmaktadır.

Saçlarınızı bu özel günde açık şekilde kullanmak istiyorsanız; yine maşayla şekil verilen saçları ortadan değil de; yan taraftan ayırarak kullanabilirsiniz. Yandan ayrılan saçın bir kısmı örgü ile şekillendirilebilir. Böylelikle saçınızı hem açık kullanacak hemde örgü ile farklı bir şekil vermiş olacaksınız. Popüler açık gelin saçı modellerinde düz saçlarda yer almaktadır. Saçlara düz fön çekildikten sonra yine yanlardan yarım şekilde toplanarak kullanılır. Ön kısım kabarık olmalıdır.

2016 Açık Gelin Saçı Modelleri

2016 Kolye Modelleri

2016 Kolye Modelleri

Aksesuarlar kadınların kıyafetlerini tamamlayan ve onları daha estetik gösteren yardımcı ürünlerdir. Kadınların en sık kullandıkları aksesuarlar arasında kolyeler, küpeler, yüzükler ve bilezikler gelir. Kolye çeşitleri giyilen bir gömleği yada bluzu daha hoş gösterir. Takılan kolyede renk uyumu ve şekil oldukça önemlidir. Bazı kıyafetlerle spor kolyeler takılırken bazılarında ise; klasik şekilde olan kolyeler kullanılmaktadır. Popüler 2016 kolye modelleri içinde yer alan ve gençlerin kullandıkları tasarımlar arasında bulunan kolyeler içinde; belli bir figür içeren kolyeler bulunmaktadır. Kolye ucu kullanılan bu kolyelerde uzun zincirli ve kısa zincirli modeller vardır. Kuş, kelebek, kalp, nazar boncuğu, deniz yıldızı gibi figürler kolyelerin ucuna takılır ve zinciri daha zarif hale getirirler. 2016 kolye çeşitleri içinde tasma kolye olarak adlandırılan kolyelerde yer almaktadır. Boyun kısmına yapışan bu kolyeler metal ve bakır yüzeylidir. Bu metal yüzeytlerin üzerinde renkli detaylar da kullanılabilir. Genç kızlar yazlık elbiseleri ve bluzleri ile bu kolyeleri sıklıkla kullanacak. Kolye modellerinin arasında yer alan; isimli kolye modelleri daha çok altın ve gümüş halde üretilen kolyelerdendir. İsminizin yazılı olduğu kolyeyi gold ve gümüş renginden tercih edebilirsiniz. Kolye çeşitleri içinde yer alan zarif kolyelerde yıldız ve kuş gibi narin detaylar yer alır. Sıralı şekiller ve küçük objeler kolyeleri daha zarif gösterir.

2016 kolye modellerinin boncuklu olan çeşitleri de bulunmaktadır. Renkli boncuklara sahip olan bu kolyeler büyük ve küçük boncukları ile her yerde kullanılabilen popüler kolyeler arasında yer alır. Sıralı renkli boncuklar yada amorf detaylı boncuk modelleri kolyelerin modern görünmesini sağlar. En sevilen 2016 kolye modelleri daha çok modern ve elegan görünüşleriyle dikkat çekerler. Yeni sezon içinde erkek kolye modelleri de yer alır. Denizci figürleri ve dümen işaretinden yararlanılan bu kolyeler genellikle deri ipe sahip olan kolyelerdendir. Kafatası figürünün de yer aldığı bu kolyelerde gümüş rengi kullanılır. Spor kıyafetlerle uyum içinde kullanılan kolyelerde ipler mum ip şeklinde de olabilir. Altın kolye modelleri de farklı ve zarif tasarımlarıyla orta yaş grubuna hitap eden tasarımlar içeriyor. Taşlı altın kolyeler ve boncuklu altın kolyelerde renkli altın kolye çeşitleri de yer alıyor. Nazar boncuklu, isim yazılı ve harf detaylı olan renkli altın kolyeler arasında genç kızlara uygun kolye çeşitleri de yer alıyor.

2016 Kolye Modelleri

Çiçekli Gelin Saçı Modelleri

Çiçekli Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı türleri arasında yer alan çiçekli gelin saçı türleri yaz günlerinin vazgeçilmez gelin saçlarını oluşturur. Çiçekler saçlarda küçük yada büyük şekillerde yer alır. Gelin saçı modellerini daha zarif gösteren ayrıntılar arasında yer alır. En güzel gelin saçı modelleri arasında taç yapılarak kullanılan çiçekler yer alır. Salaş şekilde toplanmış saçlara yerleştirilen çiçekli taçlar saçlarda son derece güzel görünür. Çiçekli gelin saçı türleri içinde yandan çiçek detayına sahip olan gelin başları da bulunur. Saçlar topuz yapıldıktan sonra yan tarafa yerleştirilen büyük bir çiçek saçınızın daha güzel gözükmesini sağlar. Gelin saçı modellerinde kullanılan çiçekler renklidir. Beyaz, mor ve pembe renkleri en sık kullanılan renkler arasında yer alır. Gelin saçı türleri içinde ayrıca; büyük papatyalardan yapılan gelin saçları da bulunur. Büyük yapma papatyalardan meydana gelen taçlar gelin saçının üzerine yerleştirilir. Yaprak gibi detaylarda gelin saçlarında taç şeklinde kullanılan aksesuarlardandır. Bazen çiçeklerle saçlar örülür ve örgünün estetik görünümü güçlendirilir. Gelin saçlarında yaz günleri için uygun bir modeldir. Gelinler saçlarında romantik örgülerle birlikte renkli çiçek kullanmak isteyebilirler. Bu nedenle pembe yada beyaz çiçeklerden oluşan taçlar kullanırlar.

Çiçekli gelin saçlarının bazı modelleri de tamamen tek çiçekten meydana gelmektedir. Bu saçlarda yanda yer alan çiçek detayı büyük olabileceği gibi küçük çiçeklerde yer alır. Yapılan büyük bir topuzun arasına ufak çiçekler yerleştirilir. Bu çiçekler genel olarak papatyalardan yada küçük beyaz çiçeklerden oluşur. Popüler çiçekli gelin saçı modellerinde ayrıca lila renginde olan çiçeklerde kullanılmaktadır. Bu çiçekler beyaz gelinlik içerisinde saçlarınızın güzel gözükmesini sağlar. Gelin başında kullanacağınız çiçeği toz pembe yada uçuk mavi tonlarında da seçebilirsiniz.

2016 Çiçekli Gelin Saçı Modelleri

2016 Gelin Başı Modelleri

2016 sezonu ile beraber gelinliklerin modellerinde olduğu gibi gelin başı modellerinde de değişiklikler görülmeye başlandı. Gelin başı modelleri içinde örgülü saç modellerinin yanında aynı zamanda topuz saç modelleri de yer alıyor. Gelinlerin en çok kullandıkları gelin başı modellerinin başında topuz modelleri bulunuyor. Tepeden yada ense kısmından yapılan topuzlar gelinlerin yüz hatlarına göre şekillendiriliyor. Gelinlerin isteklerine göre bazı topuz saç modellerinde ise maşa ile yapılmış olan saçlara dağınık topuz modeli veriliyor. En güzel 2016 gelin başı modelleri içinde, dağınık topuzlarda bulunmaktadır. Saçlar kenarlarından alınarak yan kısımlara doğru tutturulur ve topuz havası verilir. Yanlardan sarkan saçlar gelin başlarında taçlarla birlikte şekle sokulur. Sade gelinlikler için en güzel modellerden biri olan dağınık topuzların yanı sıra; sıkı yapılan topuz modelleri de bulunmaktadır. Bu topuz türlerinde ise tepeden topuz modelleri popülerdir. Sıkı bir şekilde saçların tepeden toplanmasıyla yapıln topuz türlerinde tepe kısmında dolgun bir topuz elde edilir. Bu topuz modelleri de yine küçük taçlarla beraber kullanılır. Gelin başı tasarımları arasında yer alan modellerden biride; maşalı saç modelleridir. Maşalı saçlar serbest şekilde toplanır ve incilerle birlikte süslenir. Saçlara yerleştirilen inciler maşalı saçlara ayrı bir görsellik kazandırır. Genç kızların severek kullandığı ve son günlerin popüler saç şekillerinden biri olan örgülü saçlar gelin başlarında da kullanılmaktadır. Saçlarda kullanılan örgü detaylar bir bant şeklinde olabildiği gibi yanlarda örgüler kullanılarak hoş detaylarda kullanılabilir. Romantik tarza hitap eden gelin başı modellerinin içinde Fransız saç tasarımları da kullanılmaktadır. Bukleli saçlar da yer alan romantik detaylar yeni sezonda gelinlerin daha güzel gözükmesini sağlayacak.

Gelin başı modellerinin her sene değişik tarzda görünmesinin nedenlerinden biri de; gelinliklerin her sene değişik modellerde üretilmesidir. Gelinliklere uygun yeniden şekillenen gelin başı modelleri arasında çiçeklerle süslenen gelin başları da bulunmaktadır. Özellikle de papatya gibi romantik çiçeklerle süslenen gelin başları dolgun topuzlarda en sık kullanılan tasarımlar arasındadır. Popüler 2016 gelin başı modelleri arasında yer alan türban modelleri de daha gösterişli olarak gelinlerin başını süsleyecek. Türbanlarda yer alan parlak taşlar ve pullar gelin başının göz kamaştırıcı görünmesini sağlayacak. Türbanlı gelin başı modellerinden ayrı olarak; yandan topuz tasarımlarda bulunuyor. Saçlarınızı yandan topuz modellerinden herhangi birini yaparak kendinizi hoş ve estetik hissedeceksiniz. Yandan topuz modellerinde yerden topuz çeşitleri kullanılır ve topuzun üzerine romantik çiçeklerden oluşan tasarımlar yapılır. Çiçeklerden yapılan tacı başınızın üzerine koyarak romantik havanızı ikiye katlayabilirsiniz. Tanrıçaları andıran güzelliğe erişmek isteyen kadınlar için kalın örgülerden yapılan topuzlarda yeni sezonda sıklıkla kullanılacak. Parlak ve ince bir taç ile süslenen bu gelin başlarında sarı saçlar bu topuz modeli ile beraber son derece şık görünür.

2016 Gelin Başı Modelleri

Soft Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyaj, gerek günlük hayat gerekse gece hayatı ve özel günlerimiz için vazgeçilmez bir uygulamadır. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, makyajın yaşa ve ortama uygun yapılmasıdır. Soft makyaj son zamanlarda hem günlük kullanımda hem de özel gecelerde sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Soft, yani yumuşak makyaj, sizi daha genç, dinamik ve enerjik gösterecektir. Özellikle açık tenli kişilere bu makyaj daha çok gitmektedir. Soft makyaj yapmak için öncelikle cilt rengi ve tipine uygun kapatıcı ile ciltteki renk dengesini sağlamanız gerekir. [ads]Daha sonra sezonun trend far renklerinden olan uçuk mavi, pudra, somon, açık bronz renklerinden birini göz kapağına dağıtarak uygulayın. Eğer makyajınızı özel bir gece için yapıyorsanız, uyguladığınız rengin 2-3 kat koyu tonlarını gölgelendirme yaparak buğulu bakışlar elde edebilirsiniz.

Eğer beyaz tenli biri iseniz allık seçiminizi şeftali ve ya pembe tonlarından yana kullanmanız daha ferah bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Kumral veya esmer bir tene sahip iseniz, şeftali tonları yerine hafif bronz renkler tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Amacımız soft görünmek ve abartıya kaçmamak olduğu için rujumuzu da fresh renklerden kullanmak gerekecektir. Kıyafetimiz açık ve uçuk tonlarda ise dudaklarımız için parlatıcı bir balm bile yeterli olacaktır. Eğer göz farımızı belli belirsiz yapmış isek o zaman ruj rengimiz şeftali, somon veya pembe renklerinden biri olmalıdır. Bu makyaj, günlük iş ortamında kullanılabileceği gibi, orta yaşlarda iseniz özel geceler için de uygun bir tercih olacaktır. Tüm uygulamaları tamamladıktan sonra, makyaj sabitleyici sprey ile makyajınızın ömrünü uzatabilir, tazeleme işleminden kurtulabilirsiniz.

Ruj Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir ?

Ruj sürmek diğer makyajlara göre incelik isteyen bir durumdur. Ruj sürmek için bazı önemli noktaları dikkate almanız gerekmektedir. Bunun için sizlere ruj sürmenin bazı püf noktalarını açıklayacağız.

İlk başta ruj sürerken herkesin yaptığı bir hatadır. Dudak kenarına taşan ruju öylece bırakmak ve ya yanlış bir şekilde silmektir. Sizlere vereceğimiz bazı yöntemlerle daha kolay sileceksiniz. Kulak çöpü yardımı ile kenarlara taşan ruju silmeniz sizler için hem basit hem de daha iyi olacaktır.

[ads]Dudaklarınız daha dolgun göstermek için yapmanız gereken ise dudak kenarlarını dudak kalemi ile bir kat çevresinden geçmektir. Ayrıca daha parıltılı bir ruj ile üstünden geçme işlemi de dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

Dudaklarınızın doğal halini yansıtmak istiyorsanız eğer, yapmanız gereken tek şey dudak rengine uygun bir ruj seçiminde bulunmanızdır. Ayrıca ruju abartıya kaçmadan sürmeniz de iyi olacaktır.

Parlak dudakla için ise, dudakları daha parlak bir hale sokmak için vazelin sürünüz. Bu işlem dudaklarınızı hem parlak hem de daha güzel gösterecektir.

Kırmızı dudak ruju sürmek her bayanın yapabileceği bir şey değildir. Kırmızı dudak ruju sürerken dudak fırçası ve kulak çöpünden yardım almanız sizin için çok yararlı olacaktır.
Daha kalıcı dudak ruju için ise yapmanız gereken bir kat ruj sürdükten sonra peçete kapatıp sonra pudra sürmektir. Bu işlem doğrultusunda dudaklarınızda daha kalıcı ruj izi olacaktır.
İyi ruj sürmek için iyi bir ruj kullanmanızdır.

Cildinizi Parlatacak Ev Yapımı Yüz Maskesi

Bütün herkes parlak, temiz bir cilde sahip olmak ister. Bakımlı her bayanın yapması gereken aşamalardan biri olan parlak bir cilt için sizlere evde doğal olarak hazırlayabileceğiniz maskeler sunacağız.

Cilt parlaklığı için maskelere geçmeden önce her akşam cildinizi temizleyerek uyumanızı tercih ederiz. Ayrıca cilde her gün gül suyu ile temizlemeniz gerekmektedir.

Cildi Parlatan Maske Tarifleri ;

[ads]Üç kaşık bal, küçük kaşık limon suyu ile elde edeceğiniz karışımı cildinizin temiz olduğundan emin olduktan sonra cilde sürünüz. Daha sonra yirmi dakikalık bir süre ardından cildinizi yıkayınız. Bu işlem hep tekrar edildikten sonra cildiniz çok parlak hale gelecektir.

Bir büyük kaşık bezelye, bir kaşık zeytinyağı, bir kaşık üzüm, bir kaşık buğday unu malzemelerinizi hazırlayınız. Daha sonra bezelyeleri makineden geçiriniz. Daha sonra malzemeleri hazırladıktan sonra cildinize sürünüz. Cildinizdeki parlaklığı sizde fark edeceksiniz.

Ayrıca zeytin yağı ile hazırlanmış olan cilt için jeller de cildin parlak bir hal almasında çok faydalı olacak olan maskeler arasında yer almaktadır. Ayrıca kakao yağı da cildin parlak bir görünüm kazanmasının yanında cildin yenilenmesine de yardımcı olmaktadır.

Bir kaşık süt, bir kaşık zeytinyağı, yarım muzu karıştırınız. Bu karışımı daha sonra banyo öncesi güzelce cildinize sürünüz. Cildinize sürdüğünüz bu karışımla bir on dakika bekleyiniz. Daha sonra cildinizin parlaklığını görmüş olacaksınız.

Yukarıda verilen tariflerle cildiniz daha parlak bir hal alacaktır. Cildi parlatan maskeler ile parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildin önemini her bayan farkındadır. Bunun için cilt bakımı konusunda bu makaleyi okuyunuz

Siyah Nokta Maskeleri

Siуаh Nоktа Mаskеleri

– 1 çоrbа kаşığı уulаf unu

– 1 bаrdаk su

– 1 tаtlı kаşığı bаdеm unu

Hаzırlаnışı ; Yulаf unu 1 bаrdаk su içindе pişirilir. Tаm kıvаmınа gеldiğindе vе hаmurlаşmауа bаşlаdığındа içinе 1 tаtlı kаşığı bаdеm unu ilаvе еdilir. Bu kаrışım сildin siyah nоktа içеrеn bölgеlеrinе sürülür. 5 dаkikа sоnrа уıkаnır. Kаrışımı bir hаftа bоуunса hеr gün uуgulауаbilirsiniz.[ads]

Yоğurtlu Siуаh Nоktа Mаskеsi

– 4 уеmеk kаşığı уоğurt

– Yаrım limоn suуu

Hаzırlаnışı ; Yоğurt vе limоn suуu bir kаptа kаrıştırılаrаk hаzırlаnır. Cildе sürülür. Kurumаsı bеklеnir. Yаklаşık оlаrаk 15 dаkikа sоnrа сilttеn çıkаrılır. Bu mаskеуi сildinizin hеr bölgеsinе sürmеk zоrundа dеğilsiniz. Burnunuz üzеrindе siyah nоktа оluşumlаrı vаrsа sаdесе burun bölgеsinе sürülеbilir. Hаftаdа bir kеrе уаpаrsаnız оlumlu gеlişmеlеr görürsünüz.

Limоn Suуu Kаrışımı

– Yаrım limоn suуu

– 1 аdеt уumurtа аkı

Hаzırlаnışı ; Bir kаsеdе mаlzеmеlеri kаrıştırdıktаn sоnrа осаğа аlın vе 1 dаkikа ısıtın. Dаhа sоnrа сildinizе sürеrеk 10 dаkikа bеklеtin. Siуаh nоktаlаrın gidеrilmеsindе vе уаğlı сiltlеrin gözеnеklеrinin kаpаnmаsındа оldukçа еtkili bir mаskеdir.

Bitkisеl Siуаh Nоktа Tеmizlеmе Mаskеsi

– Bir tutаm nаnе

– Yаbаni kеkik уаprаğı

– Ihlаmur

– 2 bаrdаk su

Hаzırlаnışı ; 2 bаrdаk su içinе mаlzеmеlеr ilаvе еdilir. Kауnаmауа аlınır. Yаklаşık оlаrаk 15 dаkikа kауnаtılır. Süzüldüktеn sоnrа сildе sürülür. Siуаh nоktаlаrın gеçirilmеsindе еtkili bir mаskеdir. Hаftаdа bir dеfа uуgulаnаbilir.

2016 Kış Modasında Tırnak Modelleri Ve Renkleri

Bu kış Hangi Renklerin moda olacağı  merak konusu.

Moda Renkleri ile ilgilenenle için hemen söylememiz gerekli,Yumuşak Renkler,

[ads]Bu Kış yine yumuşak renkler rekabette olacak.  Lavanta, Gül Kurusu, Şampanya, Pastel Mavisi ve uçuk sarı gibi.

Canlı Renklerde ise  al kırmızı, yeşil ve açık sarı gibi…

Birbirinden Güzel Tırnak Modelleri İle Bu Kış Çok dikkat Çekeceksiniz, Günümüzde Tırnak Modası olarak  ülkemizde yeni moda olmaya başlayan tırnak sanatından sizlere  örnekler sunacağız.tirnak-modelleri-ve-renkleri tirnak-modelleri-ve-renkleri2 tirnak-modelleri-ve-renkleri3 tirnak-modelleri-ve-renkleri4 tirnak-modelleri-ve-renkleri5 tirnak-modelleri-ve-renkleri6 tirnak-modelleri-ve-renkleri7 tirnak-modelleri-ve-renkleri8 tirnak-modelleri-ve-renkleri9 tirnak-modelleri-ve-renkleri10

2016 Uzun Saç Modelleri

Kadınların dişiliğini gösteren en önemli unsur hiç şüphesiz saçlarıdır. Bir kadının saçları bakımlı, güçlü ve parlak ise bu kadının güzelliğini oldukça fazla etkileyecektir. İpek gibi saçlara sahip olmak hem sağlık açısından, hem de görünüm açısından oldukça önemlidir.

[ads]Bakımlı ve güzel saçlar, genel olarak uzun saç ile eşdeğer olarak görülür. Bu nedenle 2016 saç modelleri uzun saç modellerinin yılı oldu. Uzun saç modelleri bu sene kadınların en fazla özendiği saç modeli oldu. Ama bir yandan da uzun saçın bakımı ve şekil vermesi oldukça zor ve zahmetlidir. Kadınların saç uzatırken dikkat edilmesi gereken noktaları da bilmesi gerekir. Hem sağlıklı olarak saçlar uzamalı, hem de rengi ve şekli ile yüze uyumlu şekilde bir tarza sahip olmalı. Size fikir verebilmesi açısından ve saç trendinin takip edilmesi açısından bu senenin moda saçlarını toplayarak bir galeri oluşturduk.

2016 Uzun Saç Modelleri: