Kategori arşivi: Evlilik

Evlenenler Evini Yenileyenler

Aşık Olmak Evlilik İçin Tek Başına Yetmez

Aşık olmak, evlilik noktasında tek başına asla yeterli değildir. Günümüzdeki evliliklere bir göz attığımızda mutlu olanlardan daha çok mutsuz olanları görmekteyiz. Bunu anlayabilmek için çok uzaklara gitmeye derin araştırmalara yapmamıza da gerek yok. Sadece yakınlarımızın evliliklerine baktığımızda ve dıştan görülen perdeyi çok az aralamaya kalktığımızda içerisinde olan bitenin gölgesini görmek bile bu sonucu onaylamaya yetmektedir.

Evlilik Konusundaki Yanlış Nerede Yapılıyor?

Evlilik konusunda yapılan en büyük yanlış aşık olunca tüm sorunların da otomatikman çözülebileceğine inanılmasıdır. Aşk olunca tüm sorunlar görünmez oluyor, görülenler de elbet bir şekilde çözüme ulaşır denilerek arka plana atılıyor. Ama maalesef ki işin aslı öyle olmuyor. Evlenince o görülmeyen ya da nasıl olsa bir şekilde çözülür denen sorunlar yaşanmaya başlıyor. Bu kaçınılmaz son. Evlilik öncesi iyi analiz edilmediğinden, mantık çerçevesi içerisinde düşünülmediğinden bu sefer oluşan problemlerin çözümü daha da güçleşiyor.

İyi Aşığım Evleneceğim

İyi aşık olabilirsiniz ve aşık olduğunuz kişi ile evlenmek isteyebilirsiniz. Aşk evliliği yapmak elbette ki çok güzel bir karardır. Acı ama gerçek bir durum da vardır ki, acaba sizin aşktan gözünüz kör mü oldu yoksa gerçekleri de mantıklı bir şekilde analiz edebiliyor musunuz? Genellikle aşık olan bir insan bu analizi yapabildiğini zanneder çünkü sevgisine ve aşkına o kadar emindir ki, kötü olayların yaşanabilme ihtimalini aklının ucuna bile getirmez. İşte yapılan en büyük yanlış buradadır. İyi aşık olmaz evliliğe yetmez. Evlilik için kalbinizi bir kenara koyarak mantığınızı önünüze alın ve bir kez daha düşünün.

İlişkilerde Güçlü Kadın Nasıl Olunur?

Güçlü kadın demek fiziki anlamda kas yapısı gelişmiş bir kadın demek değildir. Burada anlatmak istediğimiz güçlü kadın kişilik yapısı ile ortaya çıkmaktadır.

Sizler de bu makalemizi okuyarak güçlü kadın özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Güçlü Kadın Özellikleri

  1. Kimse Olmasa da Ayakta Duran Kadın

Herhangi bir konuda başarı sağlayabilmek için bir erkeğe ya da herhangi bir kimseye ihtiyaç duymadan, her zor koşulda dahi sorunlarını çözüp ayakta kalabileceğine inanan kadın güçlüdür. Yaşanan aksaklıklar ya da onu yarı yolda bırakan insanlar herkes gibi onu da etkilese de belli etmez ve işine kaldı yerden devam eder. Yapacağım dediğini de eninde sonunda yapar.

  1. Şikayet ve Sorun Yerine Çözüm Üreten Kadın

Daha çok bayanların duygusal yönlerinin ağır basması sebebiyle yaptığı bir hata vardır. Her şikayetini, her sorununu açık açık söyler ve her zaman yardım bekler. Aslında bu özellik güçlü bir kadında olmaması gereken özelliklerdendir. Mümkün olduğunca sorunlarınızda, şikayetlerinizden bahsetmek yerine bulduğunuz çözümlerden bahsetmelisiniz. Sıkıntılı anlarda dahi çözüm üretmeye çalışan bir bayan her zaman güçlü olarak nitelendirilir.

  1. Erkeği Yanındaysa Gerekli Yerlerde Geri Planda Kalmayı Bilen Kadın

Güçlü kadın her zaman sahip olduğu gücü her yerde sergilemez. Sahip olduğu gücün değerini bilir ve nerede, nasıl, hangi şartlar altında göstermesi gerektiğini iyi bilir. Erkeğim dediği ve gerçekten güvendiği bir erkek hayatındaysa, güç kılıcını gerekli yerlerde yere indirerek erkeğine teslim olur. Özellikle toplum içerisinde erkeği ile güç savaşına giren bir kadın her zaman güçsüz görünmeye mahkumdur.

 

2016 nikah davetiyeleri

2016 nikah davetiyeleri

Tüm hazırlıklarınız tamam. Gelinlikler, damatlıklar, gelin ve damat aksesuarları, ayakkabılar ve daha fazlası. Elbette ki unuttuğunuz bir şey var öyle değil mi? Düğün davetleriniz için büyük bir öneme sahip olan davetiye seçimlerinizi yaptınız mı? İşte sizlere bu konuda ne şık 2016 nikah davetiyeleri hakkında bilgiler vererek, nikah törenlerinizde davetlilerinizi o mekana çağırabilmek için, şu fikirlerden yararlanabilmenizde yardımcı olalım.

Şirin ve uygun davetiyeler

Gayet sade, şirin ve uygun fiyatlar ile bir davetiye tercih etmek isteyebilirsiniz. Bir gelin bir de damat karakteri ile şekillendirilmiş bir kağıt üzerine, düşünce balonları koyarak, bir konuşma penceresi şeklinde davetlerinizi çağırabilirsiniz. Alt kısma ise, gelin ve damat adayının aile bilgileri ufak bir şekilde yer alırken, kendinize ait birkaç söz ile kolay, basit ve uygun fiyatlı bir davetiye hazırlayabilirsiniz.

2016 davetiyeleri

Daha ilginç ve farklı bir nikah davetiyesi tercih etmek istiyorsanız, otomobil tasarımı ile şekillendirilmiş bir davetiye üzerinde, gelin ve damadın oturduğu görünümü güzel bir görünüme sahip olabilir. Otomobilin kapısı olarak dizayn edilen bir kabartma açıldığında ise, nikah daveti için hazırladığınız söz davetlilerinize sunulabilir.

Kafes davetiyeler

Aslında biraz daha para dökmek istiyorum ve 2016 davetiyeleri arasında farklı bir tasarıma sahip olmak istiyorum diyorsanız, bir kuş kafesi şeklinde hazırlanan davetiye sizler için mantıklı bir seçim olabilir. Bu kafes içerisine küçük bir davet notu ve şekerlemeler, farklı bir seçim olarak, sizlere sunulabilir.

 2016 nikah davetiyeleri

2016 Nişan çiçeği

2016 Nişan çiçeği

Her sene bir sürü çiftimiz dünya evine girmektedir. Evliliğe ilk adım isteme sonrasında da nişandır. Nişan küçük nişan veya büyük nişan olarak değişmektedir. Küçük nişan aileler arasında olan nişandır ve genellikle evde falan olur. Büyük nişan aileler, akrabalar, komşular falan sevdiğimiz insanlarla çalgılı olarak geniş bir alanda yapılmaktadır.

Nişan bayanlar için çok fazla teferruat gerektirir. Çünkü bayanların süsü bitmek bilmez. Abiyeleri seçerken bayanlar çok zorlanırlar. Çünkü kendi nişanlarında şık ve aynı zamanda zarif olmak isterler. Çünkü tüm gözler nişanlanacak çiftlerin üzerindedir. Erkeklerin bayanlar kadar teferruatı yoktur. 2016 senesi için nişan kıyafetini seçen bayanlar ona uyabilecek 2016 Nişan çiçeği modellerinden birini seçmek zorundadır. Çünkü çiçeksiz olmaz.

Nişan çiçeği el buketi 2016 bu sene çok fazla alternatif sunan birçok model mevcuttur. Her kesimden insana hitap eden el buketleri nişanda bayanları tamamlayıcı bir objedir. Nişan fotoğraflarında özellikle nişan buketleriyle pek çok fotoğrafa yer verilmektedir. Buket nişan kıyafetiyle uyumlu olduğu zaman misafirlerinizi büyüleyici havanızla etkileyerek kendinize hayran bırakacaksınız.

2016 nişan çiçeği buketi her zevke göre tasarlanabilmektedir. İri iri güllerin çiçeklerin arasına naif, kibar çiçeklerle kombinlenerek şık bir görüntü elde edilebilir. Abartıyı gösterişi seven nişanlanacak bayanlarımız için abartılı çiçeklerin boncuklarla sarılması yâda boncukların sarkıtılmasıyla havalı bir görüntü elde edile bilinir. Sadeliği seven bayanlar için sade abartısız renkler ve çiçeklerle buket oluşturulabilir. Sizin zevkinize hitap edecek pek çok tasarım harikası el buketleri mevcut olmakla beraber sizlerin istekleri doğrultusunda yeni modeller de yapılabilmektedir. Seçim size kalmış. Gelin buketlerinde genellikle pembe ve tonları, mor ve tonları ve beyaz renkteki çiçeklerle harika ve şık tasarımlar nişan kıyafetinize mutlaka uyum sağlayacaktır.

2016 Nişan çiçeği

2016 Damat takım elbise

2016 Damat takım elbise

Düğünlerde inşalar her zaman kendilerine daha çok özen gösterirler. Bu özel gün en çok evlenen çiftler için özen isteyen bir gündür. Özellikle damatlık modelleri son zamanlarda çok güzel modellerde karşımıza çıkmaktadır. Severek giyineceğiniz damatlıklar takım elbiseden farklı olarak kravat seçimi farklılık gösterir. Ayrıca damatlar kendi düğünlerine özel kuşak bağlama gibi bir özellikleri vardır. Memnun kalacağınız en güzel damatlık modellerine ulaşmak günümüzde daha kolay. Çünkü artık en güzel tasarımlar üretilmeye başlamaktadır.

Erkekler de önemli

                Düğünlerde genellikle gelin için hazırlık yapılır. Gelinlik, saç ya da makyaj her zaman önemli olan şeyler arasında yer alır. Ama damatlarda en az gelin kadar önem gösterilmesi gereken isimlerdendir. Bunun için en uygun ve zevkinize uygun damatlıklar tercih etmelisiniz. Daha sonra saç ve sakal için bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. En özel damatlıklar için son yılların en iyi tasarımcılarına başvurmanız mümkündür artık her şeyin daha özel olmasını istiyorsanız ilk başta düğününüzde giyilecek kıyafetleri düşünmelisiniz.

Son yıllara damga vuracak modeller

                Evlenmeden önce düşünülmesi gereken damatlık modelleri moda da her zaman yer alan parçalardır. Bu özel parçalar arasında en çok ilgi gören 2016 damat takım elbise için sizin için ayrıntılı olarak tasarlanmıştır. Bu özel tasarım düğününüzde bütün gözleri üzerinize almanıza yetecektir. Özellikle uzun boylu bayların takım elbiseyle daha karizmatik göründüğünü bildiğimiz için takım elbise tercih edilmektedir.

 2016 Damat takım elbise

2016 Balık gelinlik modelleri

2016 Balık gelinlik modelleri

                Gelinlik her zaman en özel kıyafetler arasında yer almıştır. Ayrıca gelinlik hiçbir zaman moda dünyasında ilgisi düşmeyen özel parçalardan biri olmaktadır. Siz de gelinlik almak istediğiniz zaman dikkat etmelisiniz. Çünkü artık gelinlikler insanların en ince ayrıntısına adar baktığı kıyafet olmuştur. Bunun için kendinize uygun gelinlik modelini tercih etmeniz en doğru karar olacaktır. Bu yüzden en iyi gelinlik modelleri piyasaya gelmiştir. En çok ilgi gören gelinlik modelleri genellikle balık etek model ya da askılı gelinlik modelleri olmuştur.

Son zamanların trendi

                Sizin de bildiğiniz gibi son zamanlarda gelinlik dünyası olduğundan daha çok kaynamaktadır. En yeni modeller ile ilgi gören gelinlik modelleri arasında en çok 2016 balık gelinlik modelleri yer almaktadır. Bu model gelinlikler uzun boylu bayanların kuğu gibi görünmesine yardımcı olan özel bir modeldir. Seveceğiniz bu özel gelinlik tasarımı sayesinde siz de en güzel gelinlik olabilirsiniz. Sevdiklerinize kendinizi en güzel şekilde göstermeniz için en güzel gelinlikler tasarlanmaya devam ediyor.

Yıllar geçse de eskimez

                Evlilik yıllar geçse de hiçbir zaman bitmeyecek bir şey olduğu için gelinlik dünyası da hiçbir zaman ilgisini kaybetmeyecektir. Bu her yıl yeni gelinlik modellerinden anlamak da mümkündür. Severek giyineceğiniz son yılların en iyi gelinlikleri için modayı takip edebilirsiniz. Moda gelinliklerin en yeni ve en çok tercih edilen modellerinden üretmeye devam ediyor.

2016 Balık gelinlik modelleri

2016 Askılı gelinlik modelleri

2016 Askılı gelinlik modelleri

                Moda dünyası gün geçtikçe artıyor ve giyim de gün geçtikçe kendini geliştirmek çabalarına doğru gitmektedir. Son zamanlarda en çok ilgi gören ve bütün bayanların bir gün giymek için hayalini kurduğu gelinlikler arasında askılı model gelinlikler en çok satılanlar arasında yer almaktadır. Bir an önce siz de bu modeldeki gelinlikleri satın almak isteyeceksiniz. Düğününüzde giyineceğiniz askılı gelinlikler sayesinde omuzlarınız daha güzel görünecek. Memnun kalacağınız bu askılı model gelinlikle en güzel gelin olacağınızdan şüpheniz olmasın.

Gelinlik almadan önce düşünmemiz gereken şeyler

                Her genç kızın bir gün giymek için sabırsızlandığı gelinlik modellerini seçmek için bazı özelliklerini göz önüne almak daha güzel görünmemiz için bir etki olacaktır. Örneğin bazı bayanlarda deforme olan yerleri vardır. Bu yerlerin kapanması için gelinlikle modelleri de bulunmaktadır. Baseni olan bayanlar prenses model gelinlik seçebilir. Böylece çok daha güzel görünmesi mümkündür. Bu modeldeki gelinlik göbek hizasından aşağıya doğru kabararak akan model olduğu için hiç görünmeyecektir.

Geniş omuzları kapatmak kolay

                Bildiğimiz gibi bayanlar özellikle düğünleri için kendilerini güzel göstermek için çabalamaya başlar. Bunun için kendi vücuduna uygun model de gelinlikler bulmak mümkündür. Özellikle de son zamanların en iyi gelinliklerinin üretildiği bir yılda olduğumuzu bilmektir. Her vücudun gelinliği arasında en iyi gelinlik olan 2016 askılı gelinlik modelleri tercihleriniz arasında yer almalıdır.

2016 Askılı gelinlik modelleri

2016 Gelinlik Resimleri

2016 gelinlik resimleri

Her yıl evlenen birçok gelin adayımız gelinlik seçimlerinde oldukça titiz davranmaktadır. Özellikle son yıllarda giderek modernleşen ve farklı tarzlarda yaratılan gelinlik modelleri arasında kararsız kalan gelin adayları eğer istedikleri modelleri tam olarak bulamıyorsa gelinlik diktirme yoluna da gidebilmektedirler. Gelin adaylarının bu yılın trend gelinliklerine ayak uydurabilmesi açısından 2016 gelinlik resimlerine bakmaları tavsiye edilmektedir. Bu şekilde hem istedikleri gelinlik modelini rahatça diktirebilir hem de mağaza gezerken gelinlik elemelerini çok daha rahat yapabilirler.

Modern gelinlik modelleri

Son yılların trendi olan modern gelinlikler arasında hiç şüphesiz ki elbise gelinlikler ilk sıralarda yer almaktadır. Elbise gelinlik modellerinin hemen arkasından ise balık model gelinlikler ve prenses gelinlik modelleri de yine gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelinlikler arasındadır. Gelin adayları bu gelinlikler arasında doğru bir tercih yapmak istiyorsa öncelikle gelinlik resimleri arasından kendisine en çok yakışacak, vücut hatlarına en uygun olacak olan gelinliği kafasında tasarlamalıdır. İnceleyeceğiniz modern gelinlik resimleri arasından birkaç model seçerek bu şekilde düğününüzde giyeceğiniz gelinliği belirleyebilirsiniz.

Klasik gelinlik modelleri

Birçok gelin adayının tercihi olan klasik gelinlik modelleri yıllardır pek çok kişi tarafından alışılmış ve kabul gören hiçbir şekilde beğenilmeme riski taşımayan gelinliklerdir. Özellikle A kesim gelinliklerde uygulanan kurdeleler ve dantel detayları ile çok daha şık ve zarif bir görüntü yaratılmaktadır. Eğer siz de düğününüzde klasik bir gelinlik tercih etmek istiyorsanız klasik gelinlik resimlerine bakarak arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Trend 2016 gelinlik resimleri

2016 Gelin Çiçeği Modelleri

2016 Gelin çiçeği modelleri

Bahar aylarının kendini göstermesiyle başlayan düğün telaşları özellikle gelin adayları için çok daha stresli ve heyecanlı geçmektedir. Düğün konseptine göre gelinliğini belirleyen gelin adayları daha sonra 2016 sezonuna uygun ve düğün konseptine uygun bir de gelin çiçeği seçmektedirler. Bu yılın en trend gelin çiçeklerini sıkı bir şekilde takip eden gelin adayları oldukça zarif ve şık görünebilecekleri bir gelin çiçeği seçmeye özen göstermektedirler. Özellikle canlı gelin çiçeklerine olan ilginin giderek arttığı 2016 gelin çiçeği modellerinde ilginin bir kısmını ise uçuk renklerdeki yapma gelin çiçekleri almaktadır.

Canlı gelin çiçekleri

Özellikle kır düğünü yapan gelin adaylarının tercihi olan canlı gelin çiçeklerinde bilhassa papatyalar tercih edilmektedir. Yemyeşil kırlarda geçecek olan düğününüz boyunca papatyalar ile konsepte ayak uydurabildiğiniz gibi başınıza da bir papatya tacı yaparak çok daha şık ve duru bir güzellikle yakalayabilirsiniz. Bununla birlikte ilgi çekici olmak isterseniz de ayçiçeği gelin çiçeği modelleri de sarı ve siyahın muhteşem uyumuyla kır düğününüzde oldukça modern bir görünüm yaratacaktır.

Uçuk tonlardaki gelin çiçekleri

Son yıllarda birçok gelin adayının tercihi olan şeftali, pudra, tozpembe, uçuk yeşil ve bebek mavisi gibi hafif renk tonlarındaki yapma gelin çiçeği modelleri oldukça hoş ve naif bir görüntü sergilemektedir. Neredeyse bütün düğün konseptlerinde kullanabileceğiniz bu gelin çiçeklerindeki tüller ve kurdeleler de oldukça şık ve zarif bir görüntü oluşturacaktır.

2016 Gelin çiçeği modelleri

Düğün Davetiyesi Modelleri

Düğün Davetiyesi Modelleri

Özel günlerde konukları davet etmek üzere tasarlanan davetiyelerin birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Düğünler için özel olarak üretilen davetiyeler zevklere göre çeşitli modellerden oluşmaktadır. Herkesin zevkine uygun olan davetiye çeşidi mevcuttur. Düğün davetiyesi çeşitleri içinde en çok kullanılan model; sade davetiye çeşitleridir. Sadece bir zemin üzerine düğüne davet etmek için güzel bir yazı yazılır ve konuklar düğüne bu şekilde davet edilir. Bu davetiyelerde renk krem ve beyaz olarak kullanılır. Düğün davetiyeleri içinde; karikatürlü davetiyelerde bulunmaktadır. Bir kız ve bir erkek çocuğunun ağzından çıkan sözler düğün davetiyelerine renk katar. Düğün davetiyelerinde kullanılan karikatürler genelde beyaz yada kırmızı renkte olur. Esprili bir dille konuklar düüüne davet edilir. Düğün davetiyelerinde ince uzun davetiye çeşitleri de yer alır. Zarflı olan bu davetiyelerde farklı ayrıntılarda yer alır. Püskül gibi ayrıntılar bu davetiyelerde sıklıkla kullanılır. Davetiye modelleri içinde bulunan kurdela detaylı davetiyeler pastel renkteki davetiyelere ayrı bir zarafet kazandırır. Davetiyenin tepe kısmında yer alan kurdela detayı çeşitli renklerde kullanılabilir.

Düğün davetiyelerinin çeşitleri arasında yer alan rulo davetiye türleri tıpkı bir ferman görünümündedir. Rulo davetiyeler yine bir kurdela ile tutturularak davetlilere sunulur. İçine güzel bir söz yada dörtlük yazılır. En güzel düğün davetiye modelleri arasında; yaldızlı olan davetiye modelleri de bulunmaktadır. Beyaz renk üzerine altın rengi ve kabartma yazılarla yaldızlı bir davetiye modeli oluşturulur. Davetiye çeşitleri içinde yer alan kenarı oyma desenli davetiye çeşitleri yine beyaz yada krem renk davetiye çeşitlerinden oluşmaktadır. Kenarı oymalı olan bu davetiyelerde genellikle zarf kullanılmaz. Davetiyeler içinde bulunan ve nostaljik bir görünüm sunan davetiye çeşitlerinden biri de; tuğralı davetiye çeşitleridir. Yine gold ve gümüş rengi tuğra çeşitleri davetiyeyi süslemektedir.

2016 Düğün Davetiyesi Modelleri

Kına Keseleri

Kına Keseleri

Kına gecelerinde farklı modelleri ile kullanılan kına kesesi özellikle de son günlerde popüler tasarımları ile genç kızların gözdesi haline geldi. Kına kesesi içine kınalar ve çeşitli objeler konularak konuklara dağıtılır. Kına keseleri çeşitleri genellikle tülden yapılır ve içine konulan şeyler dışarıdan görünür. Kına gecesinin konseptine uygun olarak kına kesesi genellikle kırmızı ve pullu modellerden oluşur. Ağzı bağlı küçük bir kese halinde olan kına keseleri kına koymak için oldukça gösterişli modellerden meydana gelir. En güzel kına kesesi içinde; saten tasarımdan oluşan kına kesesi de bulunmaktadır. Bu kına keseleri oldukça sade ve zariftir. Kına kesesi koymak için uygun tasarımlar içinde yer alan saten kına keseleri yine kırmızı renkte kullanılmaktadır. Ağız kısmı büzgülü olan bohça şeklinde kına kesesi de bulunmaktadır. Bu kına kesesi genellikle beyaz renkten tasarlanırlar. Kına geceleri için oldukça uygundur. İçine kına ve çeşitli şekerlemeler konularak konuklara armağan edilir. Ağız kısmı kurdela ile bohça haline getirilen bu kına kesesi son derece şıktır. Kına gecelerinde kullanılan kına kesesi içinde; kadife kına kesesi de bulunur. Ağız kısmında gold renklerle büzme haline getirilen bu kına kesesi kırmızı, lacivert ve bordo renklerinden oluşur.

Kına kesesi çeşitlerinde küçük objelerde kullanılabilir. Kadife kına kesesinde kullanılan objeler arasında Fatma ananın eli figürü sıklıkla kullanılır. Kalp şeklinde olan kına kesesi kına gecelerinini konseptine oldukça uygundur. Süet kalp desenli kına kesesinin içine konulan kınalar düğünde dağıtılır. Ayrıca dış kısmı hasırdan meydana gelen kına kesesi de bulunmaktadır. Hasır ve ağzı bağlı olan bu kına kesesinin üzerinde kalp ayrıntılar kullanılır. Normal kumaştan meydana gelen kına keselerinin bazı modellerinde kenarları oyalı modeller kullanılır. Kumaşın kenarları bir yazma gibi oyalanır ve kına kesesi haline getirilir. Bu kına keseleri de kına gecelerinin nostaljik havasına oldukça uygundur.

2016 Kına Keseleri

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelinlik almak üzere olan kadınların dikkat etmesi gereken bazı kurallar vardır. Gelinlik modelinizi fiziğinize uygun olarak seçerek düğün gününde daha hoş gözükebilirsiniz. Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerin başında; kilonuza uygun olarak giyinmek gelir. Kilolu olan gelin adayları etekleri dar olmayan gelinlikler tercih etmelidir. Özellikle balık elbise olan gelinlik türleri kilolu olan gelinler için uygun değildir. Kilonuza uygun olarak etekleri prenses tek modeli olan gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Düğününüzün nerede yapılacağı da gelinlik seçiminde önem taşır. Kır düğünleri yada kapalı salon düğünleri için gelinlik türleri farklıdır. Kır düğünleri için tercih edilen gelinlik modelleri genellikle dantelden oluşur. Bu nedenle gelinlik seçimi yaparken mekan tercihi de öne çıkar. Kapalı düğün salonları için gelinlikler askılı ve kabarık etekli olan prenses gelinlik modelleri arasından tercih edilebilir. Gelinlik tercihi yaparken saç şeklinizle gelinliğinizin uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Saçlarınızı açık şekilde kullanacaksanız gelinliğinizin tarlatansız olması gerekir. Kabarık gelinlikler için topuz saç modelleri daha uygundur. Gelinlik tercihlerinde zevkinize göre seçim yapamnın yanı sıra; boyunuzun uzunluğu da önemlidir. Kısa boylu gelinler gelinlik tercihi yaparken üst kısmı detaysız olan gelinlikleri tercih etmelidir. Uzun boylu gelinler ise balık etek gelinliklerden faydalanabilirler.

Gelinlik tercihinde gelinliğin rahat olması da önemlidir. İçinde kendinizi rahatsız hissedeceğiniz gelinlik modellerinden uzak durmalısınız. Özellikle de straplez gelinlik seçimleri oldukça önemlidir. Gelinliğin içinde kendinizi rahatsız hissedecekseniz ince askılı gelinlikleri tercih etmelisiniz. Gelinlik seçerken aşırı şekilde kabarık tarlatanlar kullanmaktan vazgeçin. Bu gelinlik türleri boyunuzu basık gösterecek ve daha kısa görünmenize neden olacaktır. Boyunuzu daha uzun göstermek için eteği hafif kabarık olan ve ayakkabılarınızın görünmediği gelinlik tercih etmelisiniz.

2016 Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Düğün Hediyesi

Düğün Hediyesi

Düğün hediyeleri evlenecek çiftlerin ihtiyaçlarına göre seçilebilir. İçinizden geçen ve çiftlere layık görülen bir eşya da hediye olarak verilebilir. En güzel düğün hediyesi olarak mutfak eşyaları seçilebilir. Hediyenizi düğünde altın olarak vermek istiyorsanız küçük bir altın alarak yada bir miktar para takarak bütçenize uygun bir hediye belirleyebilirsiniz. Düğün hediyeleri kimi zaman farklı konseptlerden meydana gelir. Bunların arasında gelin ve damadın bulunduğu tablolar yada süs eşyaları olabilir. Çiftin evine hediye almak istiyorsanız mutfağında eksik olan elektronik bir alet hediye edebilirsiniz. Salon yada oturma odaları için küçük aksesuarlarda hediye olarak verilebilir. Orjinal bir eşya yada nostaljik bir eşya da hediye olarak önerilebilecek eşyalar arasında yer almaktadır. Düğün hediyesine karar vermediyseniz bir miktar para vererek yeni evli çiftlerin eşya almasında onlara yardım edebilirsiniz. Hediye için daha büyük bütçe ayırdıysanız hediye olarak bilezik yada künye takabilirsiniz. Bu hediye geline takılır ve aksesuar olarak kullanılabilen hediyelerde tercih edilir.

Düğün hediyelerinden olan eşyalar genellikle çiftlerin ortak alanda kullanacakları hediye şekillerinden meydana gelmektedir. Ortak alan olarak evin herhangi bir eşyası tercih edilir. Popüler düğün hediyeleri içinde bulunan hediyelerden biri de; cam eşyalardır. Bu eşyalarda genellikle mutfak eşyalarından meydana gelmektedir. Bir elektrik süpürgesi bile çiftlere armağan edilecek düğün hediyeleri içinde yer almaktadır. Bu nedenle çekinmeden evlenecek çiftlere ihtiyaçalrını sorabilir ve bu doğrultuda onlara hediye verebilirsiniz. Süs eşyaları arasında armağan edilebilecek tablolar, dekoratif aynalar, bakır süs eşyaları gibi değişik tarz hediyelerde bulunmaktadır. İnternet üzerinden binlerce hediyelik ürün bulabilir bunlar arasında bir tercih yapabilirsiniz.

2016 Düğün Hediyesi

Kabarık Gelinlik Modelleri

Kabarık Gelinlik Modelleri

Kabarık gelinliklerde modeller birbirinden oldukça farklıdır. Kabarık gelinliklerin tek ortank noktası; tarlatana sahip olmaları ve bu tarlatanla gelinlik eteklerinin kabarık görünmesidir. Kabarık gelinlik türleri içinde en çok kullanılan modeller arasında; prenses gelinlik türleri gelmektedir. Prenses gelinliklerin altları fırfır detayları ve tül detayları ile birlikte daha da kabarık hale getirilir. Bu nedenle oldukça gösterişli gelinlik türleri arasında bulunmaktadır. Gelinlikler içinde bulunan kabarık gelinliklerden biride; kabarık ve kuyruklu gelinlik modelleridir. Kabarık gelinliklerde de kuyruk detaylarına rastlanır. Hem eteği hem de kuyruk detayı ile oldukça gösterişli gelinlikler içinde bulunur. Kuyruk detayları genelde danteldir. Kabarık taşlı gelinliklerinde üst kısımlarında yoğun şekilde taş bulunur. Alt kısım tüllerle kabarık hale getirilmiş üst kısımda da taş işlemeler yer almaktadır. Tesettürlü genç kızlarında giymiş oldukları kabarık gelinlikler bulunur. Bu gelinliklerin etek türleri daha gösterişlidir. Tüllerin üzerinde pul işlemeler bulunur ve bazı gelinlik türleri ise taşlarla süslenmiştir. Arka tarafı dekolteli olan kabarık gelinlik modelleri fiziği uygun olan kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Arka kısımda yer alan dekolte detayı incilerle süslenmiştir ve bazı modellerde ipli detaylar bulunur. Arka kısımda buluan detaylarla kabarık gelinlikler zarif görünür.

Kabarık gelinliklerin detayları içinde bulunan kurdela ve fiyonk detayları gelinliğin kabarık detaylarını daha fazla ortaya çıkarır. Eteklerin arka kısmına yerleştirilen büyük bir fiyonk eteklerin kabarık detayını daha fazla vurgular. Bu nedenle kabarık gelinliklerin bel kısımları daha dar olarak tasarlanmıştır. Popüler kabarık gelinlik modellerinin arka tarafında büyük bir fiyonk detay tasarlanarak gelinliğin gösterişli hali artırılabilir. Bazı kabarık gelinlik türlerinde ise bel kısmı beyaz kurdela ile sarılarak kabarık detaylar ortaya dökülür. Daha kabarık gelinlikler için tülleri artırabilir ve fırfır detayları ile gelinliğin çok daha kabarık görünmesini sağlayabilirsiniz. Kabarık gelinliklerde daha çok kabarık olmayan tarlatanlarda kullanılmaktadır.

2016 Kabarık Gelinlik Modelleri

2016 Yazlık Gelinlik Modelleri

2016 Yazlık Gelinlik Modelleri

Gelinlik modellerinin yazlık olan tasarımları askılı modellerden meydana gelir ve sizi terletmemesi, sıkmaması için dekolteli modeller kullanılır. Bazı gelinlik tasarımlarının ise yaza uygun olan modellerinde straplez gelinlik çeşitleri kullanılmaktadır. Gelinlik modelleri içinde kendinizi daha rahat hissetmek ve terlememek için askılı olan gelinlik modellerinden faydalanabilirsiniz. En popüler 2016 yazlık gelinlik modelleri arasında ince askılı, straplez, kayık yaka gelinlik modelleri bulunmaktadır. Bu gelinliklerde kumaşlar kış mevsimi gelinliklerine göre daha incedir. Transparan detaylar bel kısmında yada sırt kısmında sıklıkla kullanılır. Dantel gelinlik modelleri de yazlık gelinlik çeşitleri içindedir. Dantel detaylar gelinliğin etek ve üst kısmında kullanılarak gelinlik yaz mevisimine uygun hale getirilir. Yazlık gelinlik türleri içinde balık eteğe sahip olan gelinlik çeşitleri de bulunmaktadır. Tarlatanı olmayan bu gelinlikler ince kumaşlarda meydana gelir ve sizi boğmaz. İnce askılı balık etek modeli gelinliğinizle yaz mevisiminde şık bir gelin olabilirsiniz. Yaz için üretilen gelinlik modellerinin sizi boğmaması için üst kısmı transparan detaylarla çevrilmiş olan gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Üst kısmı straplez ve boyun kısmı transparan olan gelinlik modelleri kalın askıları ile birlikte yaz günleri için ideal gelinlikler arasında bulunmaktadır. Yaz için giyilebilecek gelinlikler arasında M yaka olan gelinliklerde bulunur. Kollarınızın tamamen açıkta kaldığı bu gelinlik modellerinde zarif zincir detayları da gelinliğin kollarını süsler. İnci süslemeler ve gelinliğin üzerinde yer alan çiçek süslemeleri yazlık gelinliklere renk katar.

Yazlık gelinlik çeşitleri arasında bulunan diğer bir model de; prenses gelinlik türleridir. Sizi adeta bir masal prensesine çeviren bu gelinlikler sevimli ve hoş görünümleriyle yazlık gelinliklerin en popüler olan modellerindendir. Kadınların düğünlerinde daha romantik görünmek istemesi üzerine tasarımcılar prenses gelinlik modellerinin bir çok farklı tasarımını üretmektedirler. İnce askılı prenses gelinlikler ve straplez modelinden meydana gelen prenses gelinlikler yaz günlerinde en çok kullanılan modellerin başında gelir. Yazlık gelinlik türleri içinde kuyruğu yerlere kadar uzanan ve sırtı tamamen açık olan gelinliklerde bulunmaktadır. Sırt kısmı dantelle kaplı olan bu gelinliklerde sırt dekoltesi oldukça estetik görünür. Fiziği düzgün olan kadınlar için özel olarak tasarlanmış olan balık etek modeline sahip yazlık gelinliklerde sırt dekoltesi sıklıkla kullanılır. Balık gelinlik modellerinde kayık yaka detayı da sıklıkla kullanılır.

2016 Yazlık Gelinlik Modelleri