Kategori arşivi: Dekorasyon

Hayallerinizin Dekorasyonu

2017 Banyo Dekorasyon Önerileri ve Akımları

Dekorasyon alanındaki akımlardan en az etkilenen yaşam alanları genelde banyolar olur. Bu durum 2017 ile birlikte tamamen değişecek gibi duruyor. Alıştığımız, sade ve standart banyolar yerine, daha çok görsele hitap eden banyolar odağında tasarım, dekorasyon önerileri sıkça gündeme gelmekte. Şimdi sunacağımız 2017 banyo dekorasyon Önerileri arasında da göreceğiniz üzere, bu durum banyolar için bir dekorasyon devrimi olabilir.

banyo-dekorasyon

Duvarları Düz ve Sade Bırakmayın

Banyolar için özel hazırlanan ve suya dayanıklı olmasıyla bilinen çeşitli duvar kağıtları var. Bu seçenek, tüm duvarı ve hatta tavanı bir okyanus gibi kaplamanız konusunda sizlere yardımcı olur. 2017 yılında ki en önemli değişiklik bu yönde oluyor. Duvarlar ve tavanlar tamamen kaplanıyor ve banyolara girildiği anda, okyanus ya da benzeri bir ortam sizi içerisine alıyor.

Musluklar Tuvalet ve Mutfakla Aynı Olmak Zorunda Değil

Musluklar daha farklı, görsel açıdan şekilli ve eğlenceli olabilir. Bir şelale ağzı gibi mesela… Küvetiniz yukarıdan gelen bir şelale ile doluyor gibi görünebilir. Bu alanda bir çok örnek musluk ve su akım örneklerine 2017 ile çok daha rahat ulaşabileceksiniz.

Yerleri de aynı şekilde unutmamak lazım. Tamamı beyaz fayanslarla kaplı o sıradan ve boğucu bir oda ortamını ortadan kaldırın. Yeni yılla üretimi artacak olan fotoğraf odaklı puzzle tarzı fayans ürünleriyle, yerleri bambaşka bir görüntüye kavuşturmak sizin elinizde. Belki de içerisinde köpek balıklarının gezdiği bir okyanus suyu ayaklarınızın altında olabilir.

Unutmayın, burada ki temel nokta tamamen sizsiniz. Bu akım sayesinde de, bir araç olarak kullanabilir ve banyonuzu artık çok daha dikkat çeken, içerisine girdiğiniz anda sadece duş almaktan ziyade, size gerçekten huzur vererek dinlendiren bir alana döndürebilirsiniz.

2017 Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Çocuk odalarına olan bakış açıları her geçen yıl değişiyor. Mobilya sektörünün çocuk odası noktasında ciddi bir arz-talep oranına sahip olması 2017 çocuk odası ürünleri ve sunumları noktasında da şimdiden ciddi adımların atıldığını göstermekte. Peki, yeni yılla birlikte çocuk odalarında nasıl bir tasarım, dekorasyon yolu izlenmeli? Modaloni.com olarak uzmanlara danıştık ve sizler için bir liste hazırladık.

2017 Çocuk Odası Dekorasyonu7 

  • Öncelikle konsept tasarımların ön plânda olduğunu unutmayın. Rastgele mobilyalar yerine, daha çok birbiriyle uyumlu olan konsept tasarım ürünlerini tercih edin.
  • Odaları düz renklere boyamak ya da daha sade bir görüntü yaratmak geride kalan bir tercih oluyor. Artık daha renkli ama bu renklerin uyumlu olduğu dekorasyon fikirleri gün yüzüne çıkıyor.
  • Mavi tonunu kullanmak yerine, mavi renginin en iyi olduğu okyanus görüntülerinin, balina duvar kağıtlarının olduğu bir tasarım denemek daha mantıklı olacak. Eğer yeşil bir çocuk odası yapmak istiyorsanız, yeşili renk olarak değil; orman olarak kullanmanız daha mantıklı olacak.
  • Yeni nesil çocuk odalarında tasarımlar ve dekoratif çalışmalar “eğlence” odağında olacak. Çocuğun yatağa çıkmasından, inmesine kadar her noktada kaydırak ve benzeri unsurlarla çocuklar için daha eğlenceli bir ortam yaratılabilecek.

2017-cocuk-odasi-2

Yukarıda ki temel önerilerin yanı sıra, konuyu biraz özetlemek gerekirse; 2017 çocuk odası tasarımlarında genelde çocuğun eğlendiği ve her anlamda daha farklı, çocuk için her adımda eğlence ve aktivite olduğu bir ortam söz konusu olacak. Çocuk, düz renklerle oluşturulan bir oda yerine her yerinde orman, okyanus gibi görüntülerin olduğu bir ortamda, daha rahat, daha gelişmeye açık bir şekilde hareket edebilecek.

Bölgemizin Yeni Tehlikesi: Mers Virüsü Nedir?

Ebola virüsü ardından Ortadoğudan gelen Mers Virüsü için Türkiye’de kırmızı alarm verildi. Bu tehlikeli virüs nasıl bulaşıyor, nasıl belirtiler veriyor, uzmanlar açıkladı. Soğuk algınlığı gibi başlayan ve maalesef mers virüsüne yakalanan her 100 kişiden 45’inin hayatını kaybetmesine neden olan virüs ölüm saçıyor. Özellikle Ortadoğu ülkelerinde görünen Mers Virüsü Türkiye’de de ortaya çıktı. Peki, mers virüsünün belirtileri nelerdir, nasıl korunabiliriz, tedavisi nelerdir? Bu soruların cevabını sizlerle paylaşacağız.

Mers Virüsünün belirtileri nelerdir?

Virüsün belirtileri hapşırık, burun akıntısı, öksürük, ilerledikçe oluşan nefes darlığı, zatürree gibi rahatsızlıklarla teşhis edilebiliyor ve daha fazlası mers virüsünün etkisi böbrek yetmezliğine sebep olabiliyor. Bazı hastalarda bu belirtilerin yanı sıra ishal, kusma ve halsizlikte mers virüsünün belirtileri arasında yer alıyor. Mers hastalığının 12 gün kuluçka süresinin bulunduğunu ifade eden uzmanlar bu süre sonrası hastalığın 2 ila 12 gün sürdüğünü belirterek bazı hastaların bu virüsü kolay atlattığı bazı hastaların ise hayatını kaybetmesine neden olduğunu söyleyerek vatandaşları Mers virüsüne karşı uyardı ve hijyen konusuna önem vermelerini söyledi. Zira hijyen konusuna önem vermeyen kişilerde Mers Virüsü buluşma riski iki katı arttığının da altını çizdi.

Mers Virüsü nasıl tedavi edilir?

Mers hastalığı solunum yolu enfeksiyonu olarak kabul edildiği için rutin tedavi uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra bol bol sıvı tüketmesi gereken hastalar istirahat etmeli ve dinlenmeli. Henüz aşısı bulunmayan hastalık da en iyi tedavi yöntemi hijyen olarak biliniyor. Mers virüsüne yakalanmamak için yapılması gereken önemli detaylar elleri sık sık yıkamak, öksürürken ağzı mendil ile kapamak, hasta olan kişileri ile tokalaşmamak ve ortak kullanılan eşyaları temiz bir şekilde kullanmak olacaktır.

Aşkta Bencillik İlişkinin Ömrünü Kısaltıyor

Günümüz ilişkilerinin en temel sorunlarından birisi de, bencillik oluyor. İnsanlar, olabildiğince bencil hareket etmekte ve kişisel çıkarları doğrultusunda her şeyi şekillendirme gayretinde. Haliyle aşkta bencillik yapan ve bu nedenle ilerleyen süreçte ciddi sıkıntılar yaşayan kişi sayısı da oldukça fazla. Yapılan araştırmalar ise, bu tür bencil ilişkilerde mutlaka kötü bir son yaşandığını göstermekte. Öyle ki, bir çok ayrılık ve boşanma, içerisinde karşılıklı iletişim, empati yoksunluğu gibi sorunlar barındırmaktadır ki bu önemli bir detay olmaktadır her anlamda.

İstemeyin, İstenileni Düşünün…

Eğer bencil bir ilişkiye sahip olmak istemiyorsanız, uzun vadede karşılıklı anlayış ve empati eşliğinde doğru bir ilişki süreci yaşamak istiyorsanız önceliğiniz “acaba o ne ister?” Olmalıdır. Siz, ilişki esnasında karşıda ki kişinin isteklerine odaklanırsanız, o da bir süre sonra sizin isteklerinize odaklanır. Doğal olarak aşkta bencillik yaşamak yerine, empati dahilinde birbirinizin isteklerine cevap verme şeklinde bir ilişki gün yüzüne çıkar.

Anlayarak Hareket Etmek

Unutmayın, siz karşınızda ki kişiyi tam olarak bilmiyorsunuz ve her zaman onun sizin isteklerinize cevap vermesini bekleyemezsiniz. Aynı durum, karşı taraf içinde geçerli. Haliyle karşı taraftan size her an uyum beklemek yerine, siz ona uyumlu olmak için gayret gösterirseniz, karşılıklı anlayışı yakalarsanız ancak beklediğiniz o ilişkiyi elde eder, uzun vadede mutlu ve anlayışlı bir çift olarak gerçekten aşkınızı yaşama olanağı bulursunuz.

Çağımızın Sinsi ve Ölümcül Hastalığı: Sepsis

Birçoğumuzun ismini yeni duyduğu sepsis hastalığı ölümlerin en önemli sebebi olarak biliniyor. Halk arasında kan zehirlenmesi olarak bilinen sepsis sinsi bir hastalık olarak kabul ediliyor. Belirtileri aniden oluşan nabzın hızlanması, vücut ateş oranı artması, solunumun hızlanması ciddi bir şekilde oluşan halsizlik gibi bulgular ile geliyor.

Gündelik hayatta karşılaşılan bir şikâyet durumu olan belirtiler hafife alındığı zaman çok ciddi hastalıklara yol açabiliyor. Sepsis denilen hastalık vücudun kendi kendine savaştığı bir hastalık türü ve insan vücudunda ölüme yol açabilecek büyük tehlike taşıyor. Dünyada sinsi hastalık olarak bilinen sepsis’den ölenlerin sayısı son 10 yılda iki katına çıktı.

Amerika da yapılan araştırmalar sonucu yapılan açıklamada artık insanların kanserden çok bu hastalığa yakalanıp öldüğünü belirtti. Vücut içinde oluşan bakterinin organlar istila etmesiyle başlayan hastalık vücudun kendini koruyum derken kendini zarara sokmasıyla başlıyor ve sonuç olarak da çok ciddi bir organ yetmezliğine ve daha ötesi kişinin ölümüne neden oluyor.

Araştırma Verileri Ürkütücü Sonuçlar Veriyor

Uzmanların araştırma verileri bu hastalığın ciddiyetini gün yüzüne çıkardı. Dünyada 24 milyon kişini ölümüne neden olan bu sinsi hastalık korkutuyor. Uzmanlar bu hastalık hakkında halkın bilinçlenmesini ancak en önemlisi sağlık personellerinin de bu hastalık üzerine bilgilenmesini belirtti. Sepsis hastalığı bazı risk gruplarında daha sık görülebiliyor örneğin büyük travma yaşamış kişiler, çocuklar ve yaşlılar da bu hastalık daha sık görülebiliyor.

Uzmanların sinsi bir hastalık olduğunu altını çizerek belirttiği sepsis’in teşhisi konulması ardından tedavi şansı yüzde 30 ‘a kadar düşebiliyor ve kişinin hayati tehlikesi ortaya çıkıyor. Sepsis hastalığından tedavi görüp iyileşenlerin ölüm riski sağlıklı insanların ölüm riskine oranla iki kat fazla olduğu da açıklandı. Teşhisi için bir uzman muaneyesi şart olan hastalıktan korunmak o kadar da zor değil. Sepsis hastalığından korunmanın en kolay yolu bilinçsiz antibiyotik tüketimine son vermek, içme suyunun temizliğine önem göstermek ve tuvalet hijyenini sağlamak olacaktır.

Hafızanın Önemli Besin Kaynakları: Kuru Üzüm

Hepimizin damak tadına uygun olan kurutulmuş bir meyve olarak bilinen kuru üzüm ve sunduğu faydaları saymakla bitmiyor. Kemik sağlığı, göz sağlığı, sindirim açısından faydaları bilinen kuru üzümün bir faydası daha ortaya çıktı. Uzmanların kuru üzümün çocuklar üzerinde hafıza güçlendirici etkisi bulunduğunu açıkladı.

Çekirdekli siyah üzümün bolca tüketilmesi gerektiği söyleyen uzmanlar özellikle çocukların tüketmesi gerektiğinin altını çizdi. Herkesin beğenerek tükettiği yaz kış bulunabilen bir kuru meyve olan kuru üzümün hafıza güçlendirdiği artık bilinen bir gerçek olarak resmen hayatımızda yerini aldı.

Yapılan araştırmalara göre kuru üzüm özellikle çocuklarda hafızayı ve zekâyı güçlendirmesinin açıklamasından sonra aile bireylerinin bu konuya gereken önemi vermeleri gerektiğini sizlere açıklamak istiyoruz. Kuru üzümün faydalarını sıralayacak olursak başta enerji kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Toplumda sevilerek tüketilen ilgi çekici bir kuru meyve olan Kuru üzümün diğer faydalarını da söylemeden geçemeyiz.

Kuru Üzümün Faydaları

Toplumda sevilen lezzet olan siyah üzümün faydaları say say bitmiyor. Kansızlığı önleyici bir etkisi olan kuru üzüm kansız olan hastalar için tüketilmesi gereken meyvelerin başında gelmektedir. Diyet yapan kişilerin menüsünde olmazsa olmaz meyve olarak baş sırada yer alır. A vitamini deposu olan kuru üzüm göz sağlığı açısından da çok önemlidir.

Ağız bakımı konusunda da şifası olan meyve ağzı kokusu çeken kişilerin bu rahatsız edici durumdan kurtulmasını sağlamaktadır. Kanser önleyici bir meyve olduğu bilinen kuru üzümün belli oranda tüketilmesi durumunda kansere karşı vücudu korumaya alır. Kemik sağlığı açısından da oldukça önemli olan kuru üzüm kemiklerin gelişmesine büyük katkı sağlar.

Lezzeti dışında birçok hastalıkların koruyucusu olarak bilinen kuru üzümün en önemli faydası ise hafıza güçlendirici bir meyve olması olmuştur. Uzmanlar özellikle çocukların tüketmesi gerektiğini vurgulayarak kuru üzümün hafıza ve zekâ güçlendirme açısından çok önemli bir besin kaynağı olduğunu açıkladı.

Gelecek Planı Yaparken Çocuğunuzu Şekillendirmeyin

Anne baba olarak çocuğunuzu her anlamda düşünmek, onun için en doğruyu yapmaya çalışmak ve hatta onun için doğru bir gelecek planı hazırlamak pek tabii hakkınız. Fakat bu hakkınızı, çocuğunuzu şekillendirme seviyesine taşırsanız; onun gelecekte mutsuz olmasından başka bir şey yapmazsınız. Peki, neden?

Çocuğunuz elbette en iyi okullarda okumalı, birikim hesabı olmalı, güzel bir meslek seçmeli… Fakat bu okullar, bu meslekler sizin tarafınızdan kararı verilen opsiyonlar olmamalı. Siz, gelecek planı yapacaksanız “en iyi okula göre para biriktirelim.” Diyeceksiniz sadece. Büyüdüğü zaman o parayı kullanmak ve o okulda hangi bölümü okuyacağına karar vermek, çocuğunuzun inisiyatifinde olmalı. Böyle hareket etmez; “doktor olacak, mühendis olması için çabalıyoruz.” Gibi bir plân içerisine girerseniz ne yazık ki çok ciddi sorunlar gün yüzüne çıkacaktır ilerleyen yıllarda.

Gelecek Planı Yaparken Yönlendirin; ZORLAMAYIN!

Çocuğunuzu her zaman yönlendirin, ona tecrübelerinizi en iyi şekilde aktarın. Ama bunları yaparken “benim istediğim bu, bunu takip et.” Mantığında bir yönlendirme içerisine girmeyin. Önceliğiniz, onun içinde ki yetenekleri keşfetmek üzerine yönlendirmek olsun. Kimi zaman çocuğunuz sayısal zekadan tamamen uzak, daha çok spora ilgi duyan biri olabilir. Haliyle burada doğru olan çocuğunuzu o alana yönlendirmek olmalıdır.

Sizler bu noktada doğru bir yönlendirici olur, çocuğunuz için maddi ve manevi tüm alt yapıyı hazırlayarak, gerekli kararları onun vermesini sağlarsanız; emin olun daha başarılı, büyüdüğü zaman daha mutlu bir yaşama sahip olan güzel bir çocuk yetiştirmiş olursunuz. Aksi halde pişmanlıklar içerisinde yaşayan ve mutlu olamayan bir gelecek vaat etmekten öteye gidemezsiniz…

Jeans Modası Eskiye Doğru İlerliyor

Jeans modası, hangi akım söz konusu olursa olsun her dönem varlığını devam ettiren bir seçenek olmuştur. Genelde her yıl farklı bir moda akımıyla birleşen jeans anlayışı, 2017 ile birlikte daha çok geçmiş yıllara doğru gitmekte. Tabii yeni fikirlerinde katıldığı bu eskiye gidiş serüveni, jeans severler için old-new karışımı bir moda akımı anlayışının söz konusu olacağını şimdiden göstermekte.

Yırtık paçalar, siyah renkler ve en önemlisi de dar ya da uzun şeklinde birden fazla paça seçenekleri ile birlikte jean döneminde artık daha özgür bir süreç başlıyor gibi. Bu konuda insanları sınırlandırmayan yeni anlayış, eski jean kültürünü ve siyah kota olan ilgiyi yeniden bazı süslemeler ile gün yüzüne çıkarıyor.

jeans-modasi2

Siyah Kotların Yeniden Doğuşu

Özellikle KOTON ve benzeri bir kaç markanın reklam çalışmalarında yer verdiği siyah kotlar, 70’li ve 90’lı yılların arasındaki o popüler dönemlerine geri döneceğe benziyor. Jean dediğin mavi olur anlayışı da sanırım bu eski-yeni jean modası anlayışı ile tarihe karışacak gibi. Gerek farklı olması, gerekse de insanların artık yeni şeyler istemesi jeans modalarında da bu tarz değişimleri gün yüzüne çıkarıyor. Ayrıca siyah kotların daha rahat kombin edilmesi, hemen her vücuda entegreli olabilmesi de tercih edilmesinde ki başlıca nedenlerden biri.

Eski siyaj kot anlayışının, yırtık / dağınık anlayışla birleşmesi ise özellikle gençler tarafından 2017 ile birlikte kota olan ilginin yeniden çok daha fazla artacağını göstermekte. Bu alanda ünlü modacıların da sürpriz çalışmalarının olduğu söylenmekte.

jeans-modasi3

Boğaz Ağrısı İçin Faydalı Çay Önerileri

Kış aylarının yaklaşması, bu döneme bağlı en temel sağlık sorunlarından olan boğaz ağrısı problemlerinin de sıkça yaşanmasına neden oluyor. Bizler de modaloni.com ekini olarak, boğaz ağrısına fayda sağlayan bazı bitki çaylarını sizler için derledik. Kış aylarında boğazınızı korumak ve ağrılara karşı yumuşatmak adına bu çaylardan fayda görebilirsiniz.

Boğaz Ağrısı ve Faydalı 3 Bitki Çayı

  • Özel içeriği ile polifenolik bileşen konusunda en zengin içeriğe sahip olan nar kabuğu çaylarını tercih edebilirsiniz. Bu bileşenler, genel anlamda boğazları ve o bölgeyi koruyucu etki yaratır. Böylelikle uzun vadede boğaz ağrısı yaşamak ya da kış aylarında ki ani soğuk hava değişikliklerine bağlı sorunları önlemek mümkün olabilecektir.
  • Uçucu içeriği en çok barındıran ve ilk sıralarda yer alan nane çayı ciddi anlamda yumuşatıcı etki sunacaktır. Boğaz ağrısı olmaması halinde de gene bu uçucu içeriklerin daha rahat bir konuşma deneyimi sağlaması, özellikle de bademcik sorunu olanlar için tüm kışı rahat geçirmenize yardımcı olması için tercih edilebilecek bir çay seçeneğidir.
  • Eğer doğru demlenir ve 10-15 dakika süresince sadece pişmesinden sonra dem alması sağlanırsa, adaçayı da ciddi anlamda fayda sağlayacaktır. Eğer doğru bir pişme süresi, demlenme süresi olmazsa istenilen fayda tam olarak elde edilemez.

Boğaz ağrısı ciddi bir konudur ve dikkat edilmezse, kanser gibi sorunlara dahi neden olabilir. Bu tarz ufak önlemler ile çözüm bulma noktasın da etkin adımlar atabilirsiniz.

Evlilik Öncesi İlişki Terapistlerine İlgi Artıyor!

İlişki terapisti kavramı her ne kadar ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan bir kavram olsa da, bu noktada ilginin arttığını ve hatta evlilik Öncesi terapist desteğinin bir hayli tercih edildiğini yapılan araştırmalar göstermekte. Özellikle kadınlar, attıkları adımın yanlış olup olmadığı, erken mi hareket ettikleri ya da daha doğru hareket etmek adına ne yapması gerektiklerini öğrenmek adına bu yöntemi tercih ediyorlar.

Daha Doğru Bir Yol Çizmek İçin Önemli Destek

Bu tür terapistler, sizlerin çok daha doğru ve sorunsuz bir yol çizmesine ciddi anlamda olanak tanıyor. Genelde ilişki öncesi çiftler birbirlerine her anlamda açık olmuyorlar ne yazık ki. Bu tür terapiler, her anlamda kendilerini daha iyi tanımalarına ve uzun vadede ne gibi isteklere sahip olduklarını birbirlerine karşı açıkça söylemelerine olanak tanıyor. Sonuç olarak, ilişki hakkında çok daha net bilgi sahibi olmak ve çiftlerin en kapsamlı şekilde birbirlerini tanımaları bir kaç seans ile mümkün hale geliyor.

Evlilik sürecinde atılacak olan adımlar ise, böyle bir ön terapi seansları ile daha net bir sonuca varıyor. Ne isteniyor? Amaç ne? Ne gibi bir hedef var ileriye yönelik? Çiftler artık tüm bu sorulara net olarak cevap bularak evlilik gibi ciddi bir adımı olabildiğince profesyonel bir şekilde atma, haliyle ilerleyen süreçte ilişki anlamında yaşanması muhtemel sorunları da en aza indirme şansına sahip oluyorlar.

Fantazi Tangalar ve Kadınların Tercihi”

Fantazi Tangalar Ve Kadınların Tercihleri

Kadınlar tangalar konusunda eskiden çok önyargılı davranıyorlardı. Ancak şimdi hemen her on kadından dokuzu mutlaka tanga kullandığını belirtiyor. Özellikle fantazi tanga modellerinin satışının çok yüksek olduğunu düşünecek olursak paçalı don devrinin kapandığını söyleyebiliriz. Kadınlar genellikle pantolonlarının altında çamaşır izi olmaması açısından tanganın çok kullanışlı olduğunu düşünüyor. Fantazi tanga çeşitleri çok sınırlı olmasına rağmen renk bakımından son derece fazla seçenek sunulmaktadır. Bayanların eskiye oranla daha fazla tanga tercih etme sebepleri oldukça fazla. Feminenliklerini daha iyi vurguladıklarını belirten kadınlar tanga olarak en çok siyah ve beyazı tercih ettiklerini de belirttiler.

Bir Kadın Neden Tanga Giyer?

fantazi-tangaBir kadının tanga giymek için çok fazla nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden biri de kıyafetlerinin altında çamaşır izi olmasından hoşlanmamaları. Özellikle ince kumaş pantolonların altında çamaşır izi belli olduğu zaman son derece çirkin bir görüntü oluştuğunu vurgulayan kadınlar bu konuda tangaların özellikle de fantazi tanga modellerinin son derece kullanışlı ve rahat olduğunu söylüyorlar. Seksi tanga giymeyi seven kadınlar da sadece seksapaliteliklerini arttırmasından dolayı tercih ettiklerini belirtiyorlar.

İç giyim dünyasının en çok satışı yapılan ürünü olan fantazi tangaların fiyatları da oldukça cazip. Çok uygun fiyatlarla alınabilen bu ürünler hem kullanışlı hem de uygun fiyatlarda satıldığı için birçok kadın tarafından tercih edilmekte. Oldukça fazla yararı olduğunu ve diğer iç giyim ürünlerine göre alerjik reaksiyon yapmadığını ve mikrop toplamadığını öne süren hanımlar bu konuda da tangaların son derece uygun olduğunu ve kullanılması gerektiğini belirttiler.

Renk Renk Tangalar

Fantazi tanga renkleri oldukça fazla. Renk konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayan hanımlar istedikleri renkte ve desende fantazi tanga bulabiliyorlar. Fantazi tangaların uygun fiyatlarda satışa sunulması da kadınların bu konuda daha rahat alışveriş yapmalarını sağlayabiliyor. Her renkten rahatlıkla alan hanımların iç çamaşırı çekmecelerinde tanga konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmıyor.

Kıyafetlerin de renklerine göre giyilen bu tangalar hanımların en büyük kolaylığı haline geldi. Özel günler haricinde günlük kullanımdaki rahatlığını bahane eden kadınlar uzun yıllar daha tanga kullanmaya devam edecek gibi duruyorlar.

2016 Nişan Elbiseleri

2016 Nişan elbiseleri

        Nişan kıyafeti bayanlar için çok önemlidir. Günün gözde ismi onlar olacağı için tüm gözler üzerindeyken kendini çok iyi hissetmesi lazım. Bu yüzden de kendi zevkinde kendi istediği tarzda bir kıyafet olursa kendine güveni de o derece yüksek olur. 2016 nişan kıyafetlerinde bu sene daha çok sadeliği seven bayanlar için çok yerinde tercihler sunmaktadır. Sizde sadelikten yana zarif ve şık olmak istiyorsanız bu yıl tam da sizler için harika seçimler öne sürecektir.

        Nişan elbisesi 2016 yılında evlenmeyi düşünen bayanların dikkatini çektiği gibi yaptıkları seçimlerde de gelen konuklarında büyük ölçüde dikkatini çekip beğenisini kazanacağı elbise modeli olarak tasarlanmışlardır. Modelin daha çok ön planda tutulduğu elbiselerde modelin belli olmasının nedeni düz renkler tercih edilmesidir. Düz renklerin hâkim olduğu elbiselerde çeşitli detaylarda katılarak elbiselerin daha şık bir görünümde olması sağlanmıştır.

        Nişan elbisenizi seçerken kendi bedeninize uygun ölçülerdeki modelleri tercih etmenizde yarar var. Bedeninize uygun olan elbise modeli kadar elbisenin rengi de önemli.  Ten renginize uygun olan elbiseyi seçtiğiniz zaman vücudunuz ve elbisenizle kusursuz olacaksınız ve aranızdaki uyum size harika bir görünüm kazandıracak. 2016 nişan elbiseleri her ten rengine gidecek şekilde tasarlanmıştır. Gündüz yapılacak olan nişanlarda elbise seçimi yapılırken yumuşak renklerde daha soft olması tercih edilmekte, gece yapılacak olan nişanlarda ise daha sade ve koyu renklerdeki elbiseler tercih edilmektedir.

Nişan elbiseleri kendine güvenen cesur bayanlar için derin yırtmaçlı, derin sırt ve göğüs dekoltesine sahip vücudunu saran elbiseler tasarlanırken kapalı olan bayanlarda düşünülerek muhafazakâr ailelerin tercih edeceği şekilde de tasarlanan elbiselerde mevcuttur. Nasıl bir elbise istediğinize karar verin, zaten nasıl bir şey istediğinizi bildikten sonra elbise seçiminde zorlanmayacaksınızdır.

 2016 Nişan Elbiseleri

 

 

2016 Sarar Damatlık Modelleri

2016 Sarar damatlık modelleri

Düğünler günümüzde sadece kadınların en önemli günüymüş gibi bir düşünce yaygınlaşmıştır. Toplumca bu düşüncede genellikle kabul görmüş bir tutum olmasına karşın yanlış bir tutumdur. Çünkü damadında düğünü onun için önemli bir gündür. Düğünde giyeceği damatlığın kaliteli olması gerekmektedir. Bunu da 2016 Sarar damatlık modelleri kataloğundan beğenip seçebilirler, yâda mağazaya gidip de canlı canlı damatlıkları görebilir ve deneyebilir. Damatlıkların da olmazsa olmazları kravat ya da papyon, kol düğmesi, kravat iğnesi ve giyecekleri ayakkabılar da erkeklerin dikkat ettiği hususlardır. Erkekler de bunlara bayanların gelinliklerine kafa yordukları kadar var yani.

Sarar damatlık modelleri 2016 yılında evlenecek olan erkeklere dünya evine girerken giydiğinde şık olmak isteyeceği ve gerçekten giyildiğinde kişiyi şık gösteren birbirinden şık tasarlanmış damatlık modellerini sizlere sunmaktadır. Birbirinden şık tasarlanan damatlıklar moda olan olmayan gelinlik modellerinin çoğuyla da çok yakın bir uyuma sahiptir. Aynı zamanda Sarar tarafından hazırlanmış olan kreasyonlarda aksesuarlara yer verilmiştir. Yer verilen bu aksesuarlarla da damatların damatlığa uyumlu aksesuar aramalarına gerek kalmamış damatların işleri kolaylaştırılmıştır.

2016 yılında evlenecekseniz eğer şimdiden Sarar 2016 damatlık modellerine hemen bir göz atmanızı tavsiye ederim. Bu sayede damatlık modellerinde oldukça profesyonel çalışıp harika ve birbirinden şık tasarımlar çıkaran Sarar ’ın koleksiyonunun dan gelin adayının gelinliğiyle harika bir uyum sağlayacağınız damatlığınızı seçebilirsiniz. Sarar ‘ın tasarımı ile herkes gelin ve damadın bu güzel uyumuna hayran gözler ile bakacaklar. Sizde düğününüzde tüm gözleri üzerinize çekmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin.

 2016 Sarar damatlık modelleri

 

 

 

2016 Nişan Kıyafetleri

2016 Nişan kıyafetleri

                Nişan bilindiği üzere evliliğin adımlarından birisidir. Düğünden önce nişan olur ki bu değişmektedir. Bazı kişiler nişanı aile arasında yaparken bazı kişilerde nişanı sadece aile arasında değil sevdiği kişilerin de olmasını isteyerek büyük bir nişan yapmaktadır. Tabi ister aile arasında olsun ister büyük nişan olsun nişanlanacak bayanın o gün çok şık ve de aynı zamanda çok da zarif olması gerekmektedir. 2016 Nişan kıyafetleri bu sene nişanlanacak bayanlar için her sene olduğu gibi bu sene de çok fazla seçenek mevcut bulunmaktadır.

Nişan için her kesimden bayan düşünülerek abiyeler tasarlanmalıdır. Çünkü sonuçta her bayan bir değil. Nişan kıyafetleri 2016 modelleri her bayan vücut ölçüleri düşünülerek tasarlanmıştır ve ayrıca kilolu bayanlar da bu sene unutulmamıştır. Kilolu bayanlar diğer bayanlara göre daha çok zorlanmaktaydı çünkü geniş gelen abiyelere çare var daraltma yapıla biliniyor fakat dar gelen abiyelere hiçbir şey yapılamıyordu. Bu sene böyle bir dert yok bütün bayanlar istedikleri abiye nişan elbiselerine sahip olabilecekler.

Tesettürlü bayanlar da unutulmadı. 2016 tesettür nişan kıyafetleri ile muhafazakâr kesime hitap eden abiyelerde firmalar tarafından üretilmiştir. Abiyelerde tesettürlü bayanlarımızda modellerdeki çeşitlilik ile istedikleri renklerde nişan abiyelerine kendi istekleri zevkleri doğrultusunda nişanında kendini rahat ve huzurlu hissedeceği bir abiye ile nişanını yapma şansına sahipler.

Açık olup kendine ve vücuduna güvenen bayanlar içinde nişan abiyeleri mevcuttur. Cesur giyimi tercih eden bayanlar için derin yırtmaçlı sırt ve göğüs dekoltesi derin olarak abiyelere yönelme olmuştur. Bunun yanında bir de dar ve göğüs kısmı sıkı elbiseler de yine cesurca giyinmeyi seven ve vücuduna güvenen bayanlar için tercih edilen abiyeler arasında da yer almaktadır. Bu şekilde giyim tarzına sahip bayanlar için pek çok model birbirinden çok renk seçeneği ile farklı markalar tarafında üretilip hizmete sunulmuştur.

2016 Nişan Kıyafetleri

2016 nikah davetiyeleri

2016 nikah davetiyeleri

Tüm hazırlıklarınız tamam. Gelinlikler, damatlıklar, gelin ve damat aksesuarları, ayakkabılar ve daha fazlası. Elbette ki unuttuğunuz bir şey var öyle değil mi? Düğün davetleriniz için büyük bir öneme sahip olan davetiye seçimlerinizi yaptınız mı? İşte sizlere bu konuda ne şık 2016 nikah davetiyeleri hakkında bilgiler vererek, nikah törenlerinizde davetlilerinizi o mekana çağırabilmek için, şu fikirlerden yararlanabilmenizde yardımcı olalım.

Şirin ve uygun davetiyeler

Gayet sade, şirin ve uygun fiyatlar ile bir davetiye tercih etmek isteyebilirsiniz. Bir gelin bir de damat karakteri ile şekillendirilmiş bir kağıt üzerine, düşünce balonları koyarak, bir konuşma penceresi şeklinde davetlerinizi çağırabilirsiniz. Alt kısma ise, gelin ve damat adayının aile bilgileri ufak bir şekilde yer alırken, kendinize ait birkaç söz ile kolay, basit ve uygun fiyatlı bir davetiye hazırlayabilirsiniz.

2016 davetiyeleri

Daha ilginç ve farklı bir nikah davetiyesi tercih etmek istiyorsanız, otomobil tasarımı ile şekillendirilmiş bir davetiye üzerinde, gelin ve damadın oturduğu görünümü güzel bir görünüme sahip olabilir. Otomobilin kapısı olarak dizayn edilen bir kabartma açıldığında ise, nikah daveti için hazırladığınız söz davetlilerinize sunulabilir.

Kafes davetiyeler

Aslında biraz daha para dökmek istiyorum ve 2016 davetiyeleri arasında farklı bir tasarıma sahip olmak istiyorum diyorsanız, bir kuş kafesi şeklinde hazırlanan davetiye sizler için mantıklı bir seçim olabilir. Bu kafes içerisine küçük bir davet notu ve şekerlemeler, farklı bir seçim olarak, sizlere sunulabilir.

 2016 nikah davetiyeleri