Aşık Olmak Evlilik İçin Tek Başına Yetmez

Aşık Olmak Evlilik İçin Tek Başına Yetmez
5 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 785 kez okundu.

Aşık olmak, evlilik noktasında tek başına asla yeterli değildir. Günümüzdeki evliliklere bir göz attığımızda mutlu olanlardan daha çok mutsuz olanları görmekteyiz. Bunu anlayabilmek için çok uzaklara gitmeye derin araştırmalara yapmamıza da gerek yok. Sadece yakınlarımızın evliliklerine baktığımızda ve dıştan görülen perdeyi çok az aralamaya kalktığımızda içerisinde olan bitenin gölgesini görmek bile bu sonucu onaylamaya yetmektedir.

Evlilik Konusundaki Yanlış Nerede Yapılıyor?

Evlilik konusunda yapılan en büyük yanlış aşık olunca tüm sorunların da otomatikman çözülebileceğine inanılmasıdır. Aşk olunca tüm sorunlar görünmez oluyor, görülenler de elbet bir şekilde çözüme ulaşır denilerek arka plana atılıyor. Ama maalesef ki işin aslı öyle olmuyor. Evlenince o görülmeyen ya da nasıl olsa bir şekilde çözülür denen sorunlar yaşanmaya başlıyor. Bu kaçınılmaz son. Evlilik öncesi iyi analiz edilmediğinden, mantık çerçevesi içerisinde düşünülmediğinden bu sefer oluşan problemlerin çözümü daha da güçleşiyor.

İyi Aşığım Evleneceğim

İyi aşık olabilirsiniz ve aşık olduğunuz kişi ile evlenmek isteyebilirsiniz. Aşk evliliği yapmak elbette ki çok güzel bir karardır. Acı ama gerçek bir durum da vardır ki, acaba sizin aşktan gözünüz kör mü oldu yoksa gerçekleri de mantıklı bir şekilde analiz edebiliyor musunuz? Genellikle aşık olan bir insan bu analizi yapabildiğini zanneder çünkü sevgisine ve aşkına o kadar emindir ki, kötü olayların yaşanabilme ihtimalini aklının ucuna bile getirmez. İşte yapılan en büyük yanlış buradadır. İyi aşık olmaz evliliğe yetmez. Evlilik için kalbinizi bir kenara koyarak mantığınızı önünüze alın ve bir kez daha düşünün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git